Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Stanisławy Grelli we Wrocance

AKTUALNOŚCI, strona 2:

INFORMACJA

Utworzono dnia 14.06.2019

Informujemy, że wtorek zajęcia klas I-VIII bedą tylko do godz.12.00. Świetlica pracuje bez zmian. Natomiast w środę, 19 czerwca 2019r. o godz.8.00 będzie odprawiona msza św. na zakończenie roku szkolnego. Po mszy św.  gromadzimy sie wszyscy na sali gimnastycznej. W tym dniu nie ma już świetlicy szkolnej.

 

 

czytaj dalej... na temat: INFORMACJA

Sukcesy uczniów kl. I-III w Ogólnopolskim Konkursie ,,Olimpusek”.

Utworzono dnia 14.06.2019

W bieżącym roku szkolnym, wzorem lat poprzednich, chętni uczniowie z kl. I-III mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności przystępując do Ogólnopolskiego Konkursu ,,Olimpusek” z edukacji wczesnoszkolnej i j. angielskiego. Zakres wiadomości z edukacji wczesnoszkolnej został podzielony w tym roku na dwie oddzielne części – z edukacji polonistycznej i matematyki. Nasi uczniowie odważnie przystąpili do konkursu i zaprezentowali się bardzo dobrze uzyskując wysokie lokaty.  Tytuły laureata zdobyli:

Natalia Guzik kl.I – laureat z matematyki i I miejsce na 4752 uczestników, laureat z  j. angielskiego i VI miejsce na 2775 uczestników;

Tobiasz Jakubowicz kl. I – laureat z matematyki i VI miejsce na 4752 uczestników;

Franciszek Węgrzyn kl.I – laureat z matematyki i VIII miejsce na 4752 uczestników;

Kamil Józefczyk kl.I – laureat z j. polskiego i XV miejsce na 3499 uczestników;

Maria Jabłońska kl.II – laureat z matematyki i XIV miejsce na 3680, laureat z j. polskiego i XII miejsce na 3238 uczestników;

Biorąc pod uwagę liczbę  uczestników konkursów w całej Polsce jesteśmy dumni z naszych uczniów i ich miejsc. A  szczególnym osiągnięciem było zdobycie maksymalnej liczby punktów i I miejsca w konkursie z matematyki przez uczennicę kl. I Natalię Guzik, która została wyróżniona przez organizatorów konkursu grawerowanym dyplomem i nagrodą książkową.

Serdecznie gratulujemy wysokich lokat wszystkim laureatom oraz uczestnikom konkursu. Cieszymy się z potencjału naszych uczniów i życzymy dalszych sukcesów. 

czytaj dalej... na temat: Sukcesy uczniów kl. I-III w Ogólnopolskim Konkursie ,,Olimpusek”.

INFORMACJA- zwrot książek

Utworzono dnia 13.06.2019

Bardzo proszę, aby wszyscy uczniowie, którzy jeszcze nie oddali podręcznikówi i innych książek z biblioteki szkolnej, zrobili to najpóźniej w najbliższy poniedziałek ( 17 czerwca). W tym dniu biblioteka będzie otwarta od 8.00 do 12.00.

/K. Stec/

Sukces naszego ucznia w konkursie ogólnopolskim

Utworzono dnia 12.06.2019

Uczniowie klasy IV założyli swój sad ze starymi odmianami drzew i krzewów owocowych. W ramach tego projektu Fundancja BOŚ oraz Poczta Polska przeprowadziły III Ogólnopolski Konkurs na Projekt Znaczka Pocztowego pod nazwą "Świat Oczami Młodych". Tematem konkursu było hasło "Przywróćmy tradycyjne sady". Czwartoklasiści wzięli również udział w tym konkursie, ale do etapu ogólnopolskiego można było przesłać do organizatora tylko trzy prace. Konkurs „Świat oczami młodych” to jedyna w swoim rodzaju możliwość samodzielnego zaprojektowania znaczka przez młodzież. Trzy najlepsze projekty wraz z nazwiskami ich autorów znajdą się na znaczkach wydanych w nakładzie po 100 tys. egzemplarzy. Będą one dostępne w każdej placówce pocztowej, na dziesiątki lat trafią do klaserów filatelistów. Wśród trzech laureatów tego konkursu znalazł się również nasz uczeń- Patryk Zielański, którego praca  pt. "Pszczeli raj", spośród 1409 nadesłanych,została nagrodzona. Jest to duży sukces, toteż gratulujemy Patrykowi. W nowym roku szkolnym zostaną wręczone nagrody, a my oczekujemy na znaczki z jego pracą plastyczną. Więcej o konkursie pod linkiem: https://www.oczamimlodych.pl/index.php?m=wy / M. Baran/

czytaj dalej... na temat: Sukces naszego ucznia w konkursie ogólnopolskim

Rozstrzygnięcie konkursu "Grellusie"

Utworzono dnia 12.06.2019

W dniu dzisiejszym odbyło się roztrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego o naszej patronec szkoły. " Grellusiami roku 2018/2019" zostali uczniowie klasy II i III. W kategorii indywidualnej I miejsce i tytuł "Grellusia Roku" została Jagna Kostrząb z klasy III. Natomiast II miejsce i tytuł "Wice Grellusia" również uczeń klasy III Dawid Wasłowicz. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. W przyszłym roku również będzie można spróbować swoich sił.

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,8F2372B7AB3422DEDBCAB798D0E6B102DB40A320#/

czytaj dalej... na temat: Rozstrzygnięcie konkursu "Grellusie"

INFORMACJA- OBSERWACJE ASTRONOMICZNE

Utworzono dnia 12.06.2019

Dnia 13 czerwca ( czwartek) na placu na siłowni przy sklepie we Wrocance planuje się niecodzienne spotkanie w godzinach wieczornych- obserwacje astronomiczne. Pan P. Guzik, tata uczennicy z kl. I, przy pomocy teleskopu stworzy możliwość uczniom do obserwacji nieba. Spotkanie planujemy rozpocząć o godz. 20.00-20.30 i uatrakcyjnić je pieczeniem kiełbasek na rożnie ( każdy we własnym zakresie). Obserwacja nieba będzie możliwa po zmroku. Termin podany jest z jednodniowym wyprzedzeniem z powodu zmieniających się warunków pogodowych. Mamy nadzieję, że pogoda nam dopisze, a niebo będzie bezchmurne. Informujemy, że chętni uczniowie z kl. I-VIII przychodzą na spotkanie pod opieką rodziców i sprawują nadzór całkowity nad swoim dzieckiem. Szkoła nie ponosi odpowiedzialności za bezpieczeństwo uczniów.

Sukces naszej uczennicy

Utworzono dnia 11.06.2019

W dniach 6-8 czerwca 2019r. uczennica klasy VIII Bernadeta Kucharska wraz z opiekunem panią Moniką Michalczyk uczestniczyły w podsumowaniu Ogólnopolskiego Konkursu "Arsenał Pamięci", które odbyło sie w Łodzi. Opisując wojenne historie swoich sąsiadów otrzymała tytuł laureata, dyplom i nagrody książkowe ale także cenne doświadczenie. Wzięła udział w uroczystej gali, która odbyła się w Pałacu Izraela Poznańskiego, wysłuchała wojennych wspomnień pani Gryzeldy Studzińskiej ps. "Zela", która jako młoda dziewczyna była sanitariuszką podczas Powstania Warszawskiego i świadkiem masakry ludności stolicy. Drugiego dnia uczestnicy konkursu zwiedzali okolice Łodzi. Jadąc kolejką wąskotorową z Rogowa do Jeżowa przeżyli atak zamaskowanych ludzi na pociąg. Było to upamiętnienie ataku jaki zorganizowały bojówki PPS w 1905 r. Potem było wspólne pieczenie kiełbasy, zwiedzanie Muzeum Kolei Wąskotorowej, arboretum i alpinarium, gdzie młodzi ludzie mogli podziwiać rośliny z różnych zakątków świata oraz  pięknej bazyliki w Łowiczu. Po pysznym obiedzie laureaci konkursu wraz z opiekunami i burmistrzem Łowicza udali się pod dawne łowickie więzienie gdzie 8 marca 1945 miała miejsce akcja uwolnienia  z rąk NKWD i UB Zbigniewa Fereta ps. "Cyfra". Nie zabrakło też czasu na integrację z młodymi ludźmi z całej Polski i "buszowanie" po sklepach łódzkiej Manufaktury. Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy  i życzymy dalszych sukcesów.

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,FC08CE1E9AF6C8EB267B404A21EF60C8136B9BDB#/

Informacja

Utworzono dnia 07.06.2019

SZANOWNI PAŃSTWO, W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów podejmujemy w szkole działania wychowawcze i profilaktyczne. W związku z pismem Ministra Edukacji Narodowej DWKI-WPB.5012.25.2019.BK z dnia 11 maja 2019 r. oraz na podstawie art. 68 ust. 1 pkt 2, 3 i 6 i w związku z art. 51...

czytaj dalej... na temat: Informacja

Święto naszej szkoły

Utworzono dnia 04.06.2019

W tym roku minęła X rocznica nadania imienia- Stanisławy Grelli naszej szkole. Pomimo że nasi uczniowie nie byli jeszcze w szkole 10 lat temu, dbamy o to  , aby wiedzieli kim była Stanisława Grella- nasza patronka.  Przygotowania do uczczenia tego dnia trwały już od kilku tygodni. Na początku pani Gosia i pani Kasia przygotowały regulamin konkursów. Uczniowie klas starszych mieli za zadanie przygotować gazetkę ścienną o naszej patronce. Decyzją jury nagrodę główną – puchar „Grelaki” roku 2018/2019 wygrali uczniowie klasy VII. Następnie uczniowie indywidualnie przystąpili do quizu.  Najwięcej punktów uzyskał Filip Jakubowicz, uczeń kl.VII , który tym samym został mistrzem wiedzy  , a wice-mistrzem jego kolega z klasy,  Kamil Kucia.  W kategorii klas I-III konkurs indywidualny i grupowy nie został jeszcze rozstrzygnięty, ale na pewno o tym poinformujemy. Kolejnym krokiem uczczenia naszego święta był udział w dziękczynnej mszy św. Dziękujemy księdzu proboszczowi Janowi Nigborowiczowi i księdzu Mariuszowi Pelcowi za piękną homilię. Po mszy św. odbył się krótki apel przy tablicy naszej patronki podczas, którego było wręczenie nagród. Po części „oficjalnej” przyszedł czas na zabawy i dzień wolny od nauki. W dniu dzisiejszym uczniowie przybyli do szkoły bez książek i zeszytów, a czas był zapełniony konkursami, grami, pieczeniem kiełbasek oraz  słodkim poczęstunkiem. Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc i za  zasponsorowanie poczęstunku.  

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,97C63775206B74FF7CAE345DBCD7F0A492A63DEF#/

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,D5856FD6691410788440BA4BE5C1C2F5F588EAD9#/

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,DE4CBCC9A3080738C287DE2711A3E2B1E443E155#/

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,CABBBAB273651C9D7821AEA2EDC057A80307B9C4#/

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,8F0CDA191A1E99609259B613C96FEC5CD1386BD1#/

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,E8E090AE69EACD0E4E1699428D6CE3954F074EBE#/

 

Turniej Tenisa Stołowego z okazji Dnia Dziecka

Utworzono dnia 02.06.2019

22 młodych adeptów ping ponga wzięło udział w Turnieju Tenisa Stołowego, z okazji Dnia Dziecka który odbył się w  sobotę 1 czerwca w naszej szkole. 
Organizatorem turnieju był Ludowo Uczniowski Klub Sportowy „Strażak" Niżna Łąka.

Sponsorem głównym turnieju była Polska Grupa Energetyczna Oddział ZEW Solina Myczkowce w Solinie

Wszystkich uczestników przywitała Pani Wiesława Guzik- prezes w/w klubu oraz przedstawiciel sponsora PGE Oddział ZEW Solina Myczkowce w Solinie  Pan Bogusław Pleskacz,  a  pani wicedyrektor Szkoły  Pani Barbara Lenik dokonała otwarcia turnieju.

Uczestnicy podzieleni zostali na pięć  kategorii wiekowych , rozegrali mecze  na 5 stołach. Po zaciętych rozgrywkach wyłonieni zostali zwycięscy w poszczególnych kategoriach.
Każdy uczestnik turnieju  otrzymał od sponsora PGE Oddział ZEW Solina Myczkowce w Solinie puchar oraz pamiątkowy dyplom i dużo  słodyczy..

Ponadto Grupa "EKO- Karpaty" ufundowała dla najmłodszej zawodniczki jednodniową wycieczkę z ich biurem.
 

Składamy serdeczne podziękowania dla organizatorów za wspaniałą zabawę oraz nagrody.

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,A9ABB610247CF47335851850CEEBB1938DB3B212#/

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,9F2486DF0D457B8B95AACE28F0FE31AE9D0BC4BF#/

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 301

W poprzednim tygodniu: 418

W tym miesiącu: 1365

W poprzednim miesiącu: 1126

Wszystkich: 54904

Zegar

Imieniny

MISJA NASZEJ SZKOŁY

Dziecko jest dla nas największym dobrem, dlatego umożliwiamy mu maksymalną realizację własnych możliwości w klimacie wzajemnego szacunku, w którym każdy doświadcza miłości i wsparcia  z jednoczesnym poszanowaniem godności i własnej wartości.