Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Stanisławy Grelli we Wrocance

AKTUALNOŚCI, strona 3:

Wzmacnianie poczucia wartości u dziecka

Utworzono dnia 17.03.2024

Poczucie wartości w naszym życiu może niejednokrotnie zostać zachwiane. Dzieci, które mają pozytywny obraz samego siebie, chętniej podejmują działania, są bardziej otwarte, nie zniechęcają się w sytuacji, kiedy napotykają przeszkody. Wierzą, że to co robią ma jakiś głębszy sens. Istotne jest, żebyśmy to my – rodzice pomagali naszym dzieciom "polubić samych siebie".

Jak wychować dziecko, aby miało wysokie poczucie wartości?

Na początek zacznijmy uczyć dzieci samoakceptacji. Dajmy im narzędzia do poznania ich mocnych i słabych stron. Zawalczmy o podniesienie poczucia wartości u dziecka. Jakakolwiek zmiana sposobu myślenia o sobie, postrzegania siebie jest trudnym i niejednokrotnie czasochłonnym procesem. Niejednokrotnie zdarza się, że na niską samooceną ma wpływ szereg różnych czynników zewnętrznych. Rozmawiajmy z dziećmi o ich emocjach, o tym jak minął im dzień w szkole, o ich planach i marzeniach. Każda rozmowa „otwiera” dziecko i pozwala mu czuć się dobrze. Podejmijmy walkę o wysokie poczucie wartości naszych dzieci.

Pedagog szkolny

E. Józefczyk

https://photos.app.goo.gl/NmbMAyXYjsN91ZqN9

czytaj dalej... na temat: Wzmacnianie poczucia wartości u dziecka

Podróż do wnętrza Ziemi – IX etap „Być jak Ignacy”

Utworzono dnia 17.03.2024

Podczas zajęć z koła naukowego pierwszaki odbyli  "Podróż do wnętrza Ziemi". Co prawda brzmi "niemożliwie", jednak doświadczenie, które wykonali zainspirowało uczniów do zdobycia wiedzy na temat energii geotermalnej oraz sposobów jej pozyskiwania. Plastelinowe modele planety Ziemi, złożone z poszczególnych warstw oraz demonstracje skał z których  m.in. jest złożona Ziemia przybliżyły jej model w całej  okazałości. Uczniowie byli niezwykle zaangażowani w pracę zespołową, a końcowy  efekt przekroju modelu Ziemi okazał się wspaniałym efektem końcowej pracy. Mali naukowcy wiedzą, że im bliżej do wnętrza Ziemi tym goręcej. Dzieci znają też sposoby jej wydobywania i wykorzystania. Zajęcia jak zwykle cieszyły się dużym zainteresowaniem i pasją do zdobywania wiedzy przez doświadczanie.

E. Głód

https://photos.app.goo.gl/mLv9WepRBUEYybLc7

czytaj dalej... na temat: Podróż do wnętrza Ziemi – IX etap „Być jak Ignacy”

Sukces Jagny

Utworzono dnia 14.03.2024

Sukces Jagny K. z klasy VIII, która w  szóstej edycji Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Wolność jest w nas” zajęła III miejsce. Celem konkursu było przybliżenie sylwetek żołnierzy drugiej konspiracji, którzy przeciwstawiali się sowietyzacji Polski po zakończeniu II wojny światowej i oddali życie w imię słusznej sprawy, nie doczekawszy się godnego pochówku. Jagna w pięknym, wzruszającym opowiadaniu pt. „Co widziały drzewa?” przedstawiła ostatni dzień z życia Antoniego Żubryda i jego żony Janiny. Gratulujemy wiedzy i talentu literackiego!

M. Świerczyńska

https://photos.app.goo.gl/8m16QzQKURP8qGqx5

czytaj dalej... na temat: Sukces Jagny

Skrócony Luty

Utworzono dnia 14.03.2024

Ten miesiąc, jak i grudzień, pozwolił nam na nieco odpoczynku. Po dwóch tygodniach ferii wróciliśmy do naszych świetlicowych zajęć. Pomimo braku śniegu wszyscy i tak znaleźli ciekawe pomysły na spędzenie wolnego czasu. Gdy wreszcie się spotkaliśmy był już 12-sty dzień miesiąca. Rozpoczęliśmy przygotowania do Walentynek - dnia zakochanych. Najczęściej na pierwszym miejscu w naszym serduszku są nasi rodzice, ale wspominaliśmy również naszych dziadków i przyjaciół i to właśnie dla tych osób tworzyliśmy kartki walentynkowe. Kilka prac zawisło na szkolnej gazetce, jednak większość została podarowana ukochanym osobom. Luty zaskoczył nas wiosennym, ciepłym powietrzem, dlatego wykorzystaliśmy ten czas na zabawę na świeżym powietrzu. Uśmiech nie schodził z twarzy, gdy po raz pierwszy zobaczyliśmy plac zabaw bez śniegu i błotka. Tak ciepłego lutego w historii jeszcze nie było! Gdy tylko nadarzała się okazja, wychodziliśmy zaczerpnąć powietrza na szkolny plac. Podczas wolnego czasu uczniowie chętnie kolorują swoje ulubione postaci z bajek, bawią się w kalambury i grają w szachy. Dziewczynki uwielbiają zabawę w szkołę, a chłopcy projektują samochody i tworzą modele z papieru. Zliczenie wykorzystanych kartek białego papieru jest misją niemożliwą...  26-ego lutego przypadał Dzień Dinozaura. Kto nie lubi ich oglądać i o nich rozmawiać? Dzieciaki mogły stworzyć swojego własnego dinozaura z plastikowych elementów. Na koniec każdego miesiąca wszyscy czekają z wielką ekscytacją. Dlaczego? Ponieważ wybieramy wtedy Świetliczaka miesiąca – tym razem został nim Mateusz Dróbek z klasy II. Gratulujemy i dziękujemy Ci za Twój uśmiech i wspaniałą energię!


Opiekun świetlicy

Joanna Janusz

https://photos.app.goo.gl/GG8VxANrNfmBEBtG8

czytaj dalej... na temat: Skrócony Luty

Gminny Konkurs Poprawności Językowej

Utworzono dnia 03.03.2024

Naszą Szkołę w Gminnym Konkursie Poprawności Językowej reprezentowały: Emilia Wernej, Martyna Parzych i Maria Jabłońska. Brawo!

M. Świerczyńska

https://photos.app.goo.gl/Q2r3os9c2JgayQes9

czytaj dalej... na temat: Gminny Konkurs Poprawności Językowej

Zajęcia praktyczne z matematyki w kl. IV

Utworzono dnia 03.03.2024

W ramach zajęć praktycznych z matematyki uczniowie klasy 4 wykonali pomiary pomieszczeń naszej szkoły. Z pomocą ruszyli także rodzice. Dziękujemy za użyczenie sprzętu mierniczego Panu Kostrząb. Dzieci spisały się na medal. Szczególnie przy pomiarach długości naszych schodów.

Ł. Dołęgowski

https://photos.app.goo.gl/RDY9PofKcL6xuEsQA

czytaj dalej... na temat: Zajęcia praktyczne z matematyki w kl. IV

Półfinał regionalnej olimpiady wiedzy o wielkich Polakach

Utworzono dnia 03.03.2024

22 lutego w MZSP w Miejscu Piastowym odbył się półfinał regionalnej olimpiady wiedzy o wielkich Polakach, której tegorocznymi bohaterami była błogosławiona rodzina Ulmów. Szczegółową wiedzę na ten temat wykazały także uczennice naszej szkoły Maria Jabłońska i Martyna Parzych, które bardzo dobrze zaprezentowały się na olimpiadzie. Brawo!!!

D. Wierdak

https://photos.app.goo.gl/2bDn4xMJJ18gbqNW6

czytaj dalej... na temat: Półfinał regionalnej olimpiady wiedzy o wielkich Polakach

Dzień Języka Ojczystego

Utworzono dnia 03.03.2024

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Język polski zaliczany jest do grupy najtrudniejszych języków świata. Sprawia to skomplikowana gramatyka z mnóstwem wyjątków i "szeleszczące" głoski. Tym bardziej szanujmy polszczyznę i posługujmy się nią poprawnie. To zaszczyt mówić i pisać  w tak trudnym, i pięknym języku. Dziękujemy uczniom i nauczycielom za wspólną zabawę.

M. Świerczyńska

https://photos.app.goo.gl/iWyg1wx6f48HxLW96

czytaj dalej... na temat: Dzień Języka Ojczystego

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 318

W poprzednim tygodniu: 568

W tym miesiącu: 2148

W poprzednim miesiącu: 2210

Wszystkich: 179046

Zegar

Imieniny

MISJA NASZEJ SZKOŁY

Dziecko jest dla nas największym dobrem, dlatego umożliwiamy mu maksymalną realizację własnych możliwości w klimacie wzajemnego szacunku, w którym każdy doświadcza miłości i wsparcia  z jednoczesnym poszanowaniem godności i własnej wartości.