Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Stanisławy Grelli we Wrocance

AKTUALNOŚCI, strona 3:

Na Powiatowym Turnieju Tenisa Stołowego w Łękach Dukielskich

Utworzono dnia 06.02.2019
Gospodarzem powiatowego turnieju w tenisie stołowym, który odbył się 6 lutego, była Szkoła Podstawowa w Łękach Dukielskich. Do rozgrywek przystąpiło 4 drużyny dziewcząt i pięć drużyn chłopców. Rozgrywki były prowadzone systemem „każdy z każdym” do trzech...
czytaj dalej... na temat: Na Powiatowym Turnieju Tenisa Stołowego w Łękach Dukielskich

Zajęcia z kodowania

Utworzono dnia 05.02.2019
5 lutego 2019r. pani Katarzyna Stec przeprowadziła w klasach 1-3 zajęcia z podstaw kodowania. Przy użyciu gry edukacyjnej Scottie Go! dzieci rozwijały umiejętności z tej dziedziny i dowiedziały się jak kodowanie wygląda w praktyce. Bohaterem gry jest Scottie – uroczy, niebieski...
czytaj dalej... na temat: Zajęcia z kodowania

Przedstawiciele ZSGH i „ Naftówki” w naszej szkole

Utworzono dnia 05.02.2019

28 stycznia i 4 lutego najstarsi uczniowie naszej szkoły spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Gastronomiczno- Hotelarskich w Iwoniczu Zdroju oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Krośnie. Przedstawili oni ofertę edukacyjną swoich szkół na temat...

czytaj dalej... na temat: Przedstawiciele ZSGH i „ Naftówki” w naszej szkole

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadzia

Utworzono dnia 01.02.2019
”Uwielbiam, gdy czytasz mi książeczki, lub gdy opowiadasz mi bajeczki. Lubię, gdy na kolanach mnie sadzasz i na każdą psotę zawsze się zgadzasz. Lubię, gdy uśmiechasz się do mnie, po prostu kocham Cię ogromnie!” Kochają nas, wspierają, zawsze są przy nas... Na...
czytaj dalej... na temat: Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadzia

Spotkanie z funkcjonariuszami straży granicznej.

Utworzono dnia 31.01.2019

31 stycznia 2019 roku był w naszej szkole bardzo ciekawy, ponieważ uczniowie z klas IV-VIII mieli okazję spotkać się z funkcjonariuszami  Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Prelekcja była niezwykle interesująca z uwagi na możliwość zapoznania się z podstawowym zakresem obowiązków funkcjonariuszy oraz ich ekwipunkiem, na który składały się kamizelki ochronne i odblaskowe, hełmy, lornetki oraz broń. Każdy z uczestników spotkania mógł przymierzyć strój i wziąć do ręki prawdziwą broń (oczywiście bez naboi), a dla uczniów jest to niecodzienna okazja, aby sprawdzić jej ciężar. Nic więc dziwnego, że spotkanie zainteresowało młodszych i starszych uczniów.

https://photos.app.goo.gl/vsMY9jdPVMeQARCAA

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,A9AD4AB1671EB3DD7CEFEB731E27E4B5C3DE61F8#/

 

 

I miejsce w Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego

Utworzono dnia 29.01.2019

29 stycznia odbył się  Gminny Turniej Tenisa Stołowego w ramach Szkolnego Związku Sportowego- Igrzyska Dzieci. Do turnieju przystąpiły: SP Miejsce Piastowe i SP Wrocanka. Poszczególne drużyny stanowili uczniowie urodzeni 2006 i młodsi.  Zawodnicy na początku rozegrali mecze indywidualne, a następnie debla. Mecze rozgrywano do 3 wygranych setów. Tegoroczny turniej przyniósł wiele miłych niespodzianek naszym zawodnikom. Wygrali mecze indywidualne jak i debla, i tym samym będą reprezentować Naszą Gminą na etapie powiatowym  w Łękach Dukielskich. Dziękujemy Panu Maciejowi Ślączce za zorganizowanie zawodów.

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,2A8D9ADFBAF24CDBEBD6E2C045B133468A93E9F2#/ 

czytaj dalej... na temat: I miejsce w Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego

Prelekcja geograficzna

Utworzono dnia 29.01.2019

W dniu 29 stycznia 2019 gościliśmy w naszej szkole panią Dorotę Mróz, która uczyła geografii. Spotkała się z uczniami klas IV-VIII, którym zaprezentowała ciekawą prezentację "Podkarpackie wędrówki". Uczniowie mieli okazję wysłuchać ciekawych...

czytaj dalej... na temat: Prelekcja geograficzna

Klasa IV w projekcie "Tradycyjny sad".

Utworzono dnia 21.01.2019

Uczniowie klasy IV przystąpili, za zgodą rodziców, do projektu pod nazwą "Tradycyjny sad". W ramach projektu wezmą udział w konkursie na pozyskanie grantu na zrealizowanie zadań, polegających na posadzeniu mini sadu z gruszami na działce szkolnej. Uczniowie pod kierunkiem wychowawczyni pogłębią wiedzę o sadzeniu drzewek owocowych, nawiążą kontakt z sadownikiem, przeprowadzą apel na temat projektu i założą kronikę swoich działań. Już zostało opracowane logo zespołu, założona kronika i powołano zespół. Jeśli swoje zadania zrealizują prawidłowo, to na wiosnę zostaną posadzone drzewka. O realizowaniu kolejnych zadań będą informować na bieżąco. Grupa młodych sadowników została nazwana Grellakami. Kolejne zadania przed nimi. /M.Baran/

czytaj dalej... na temat: Klasa IV w projekcie "Tradycyjny sad".

Wyjazd na lodowisko do Sanoka klas IV-VIII

Utworzono dnia 18.01.2019

Uczniowie Szkoły Podstawowej we Wrocance propagują różne formy spędzania czasu wolnego. Jedną z nich w okresie zimy jest doskonalenie lub nauka umiejętności jazdy na łyżwach.
17 stycznia 43 osobowa grupa uczniów wyjechała do Sanoka na lodowisko.
Byli to uczniowie klas IV- VIII oraz nauczyciele: pani Ania, pani Basia, pan Łukasz i pan Bogdan, którzy sprawowali czujną opiekę.
Uczniowie, którzy jeżdżą na rolkach nie mieli żadnych problemów z techniką jazdy na łyżwach. Ci, którzy byli po raz pierwszy na lodowisku również zachwycili się nową dyscypliną sportową, bo już pytają kiedy będzie kolejny wyjazd.
Wszyscy dobrze bawili się na lodowej tafli, wyczyniając różne akrobacje zespołowo i indywidualnie. Po wyczynach sportowych dla wzmocnienia udaliśmy się do Mc Donalda. W świetnych humorach i bardziej zintegrowani wróciliśmy do domu. Składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców, która dofinansowała nasz przejazd w kwocie 250 zł.

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,58474085250DA2B427285B52973FE391A7C10FA1#/

czytaj dalej... na temat: Wyjazd na lodowisko do Sanoka klas IV-VIII

Zabawa choinkowa klas I-III

Utworzono dnia 18.01.2019

Tegoroczna zabawa choinkowa wzbudziła u najmłodszych uczniów naszej szkoły wiele radości. Odświętnie udekorowana sala  stworzyła inspirujący do uciechy klimat. Wśród uczestników trudno było rozpoznać uczniów. Rodzice zadbali o wspaniałe stroje i przebrania, które umożliwiały wcielania się w ulubione postacie, dostarczały emocji, budziły zaskoczenie i zachwyt.
Panie prowadzące zachęcały do  tańca przy skocznej muzyce, którą dzieci dobrze znały, a często nawet wtórowały jej, głośno śpiewając. Wszyscy podziwiali barwne refleksy świetlne i korowody. Składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców, która ufundowała pączki, soczki i batoniki.

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,0651BB124C51D46B1E7887578D47AFDDFE0D88DB#/

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 171

W poprzednim tygodniu: 511

W tym miesiącu: 1151

W poprzednim miesiącu: 2114

Wszystkich: 47105

Zegar

Imieniny

MISJA NASZEJ SZKOŁY

Dziecko jest dla nas największym dobrem, dlatego umożliwiamy mu maksymalną realizację własnych możliwości w klimacie wzajemnego szacunku, w którym każdy doświadcza miłości i wsparcia  z jednoczesnym poszanowaniem godności i własnej wartości.