Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Stanisławy Grelli we Wrocance

AKTUALNOŚCI, strona 3:

Spotkanie kl. II i V z astronomem i zaćmienie Słońca

Utworzono dnia 31.10.2022

W dniu 25 X uczniowie  kl. II i V  gościli  w szkole astronoma p. Piotra Guzika, tatusia naszych uczniów –  Tomka i Natalii. Jego wizyta nie była przypadkowa. Tego dnia na niebie można było oglądać wspaniałe a rzadkie widowisko – zaćmienie Słońca. Pan Piotr w interesujący sposób przybliżył uczniom to zjawisko. W krótkiej pogadance opowiedział nam o fazach księżyca oraz zilustrował ich powstawanie. Dowiedzieliśmy się między innymi jaki wpływ na to zjawisko ma Słońce a jaki Ziemia, dlaczego księżyc, choć mniejszy od Słońca, wydaje się nam z Ziemi od niego większy i kiedy możemy się spodziewać podobnego zjawiska na niebie. Na koniec piękna słoneczna pogoda pozwoliła nam na obserwację nieba i doświadczenie omawianego zjawiska, poprzez jego obserwację. Stojąc na podwórku szkolnym i mając na nosach specjalne okulary, przyniesione przez pana Piotra,  przez chwilę poczuliśmy się częścią wszechświata, a zobaczony obraz na wszystkich zrobił duże wrażenie. Panu Piotrowi bardzo dziękujemy za poświęcony czas i przeprowadzenie tej interesującej lekcji.

A. Zyzańska

https://photos.app.goo.gl/CDdskmBVrQaZXCKP7

czytaj dalej... na temat: Spotkanie kl. II i V z astronomem i zaćmienie Słońca

Doświadczenia z Ignacym!

Utworzono dnia 31.10.2022

Trzecioklasiści  podczas zajęć z koła naukowego zapoznali się  zasadami bezpieczeństwa przy prowadzeniu eksperymentów chemicznych. Uczniowie poznali pojęcie “chromatografia” oraz zaznajomili się z zagadnieniami reakcji chemicznych. Doświadczenia z @ Być jak Ignacy były zaskakujące!

E. Głód

https://photos.app.goo.gl/BfsNS3bGbu6GD2raA

czytaj dalej... na temat: Doświadczenia z Ignacym!

Cząstki elementarne chemii w życiu codziennym

Utworzono dnia 31.10.2022

Podczas pierwszych zajęć z koła naukowego trzecioklasiści zmierzyli się z ciekawostkami na temat cząstek elementarnych i chemii w życiu codziennym. Poznawaliśmy pierwiastki chemiczne i uczyliśmy się budować atomy tych pierwiastków. Bliska stała się nam również Maria Skłodowska – Curie.

E. Głód

https://photos.app.goo.gl/CS4BziwRqxZGPZLp8

Film:

https://drive.google.com/file/d/1m96FjgL8aUfrCK8MrWbflxS43siI0xpC/view?usp=share_link

 

 

 

czytaj dalej... na temat: Cząstki elementarne chemii w życiu codziennym

Święto Pieczonego Ziemniaka

Utworzono dnia 26.10.2022

20 października w naszej szkole odbyło się „Święto Pieczonego Ziemniaka” dla klas 1-3. Po odgadnięciu zagadek i krótkiej rozmowie o głównym bohaterze zajęć, uczniowie zostali zapoznani z historią ziemniaka. Dowiedzieli się między innymi skąd pochodzi, jak inaczej nazywamy ziemniaki w różnych częściach Polski i jakie potrawy można z nich przygotować. Następnie uczniowie zostali zaproszeni do wykonania cudaków z ziemniaka. Pomysłowości w pracach nie brakowało, a wszystkie ziemniaczane figurki trafiły na ekspozycję na korytarzu w naszej szkole. Po zmaganiach plastyczno-technicznych dzieci wzięły udział w ziemniaczanych konkurencjach tj. sadzenie i zbieranie ziemniaków, slalom z ziemniakiem na drewnianej łyżce, rzut ziemniakiem do celu i skakanie w workach po ziemniakach ...

B. Moskal

https://photos.app.goo.gl/N4KzEqHcVARaXjPa8

czytaj dalej... na temat: Święto Pieczonego Ziemniaka

Eksperymentujemy!

Utworzono dnia 26.10.2022

W ramach projektu „Dotknij, poczuj, zobacz” klasa I i II  wykonały kolejne eksperymenty i zabawy badawcze. Klasa I wykonała pływającą meduzę w butelce, a klasa II wybuchający wulkan. Nasi uczniowie uwielbiają eksperymentować! To świetny sposób na poznawanie świata, a fizyka i chemia stają się od najmłodszych lat fascynującymi dziedzinami nauki. 

 

N. Barańska

 E. Józefczyk

https://photos.app.goo.gl/RzPFk5LP2oyt38p3A

czytaj dalej... na temat: Eksperymentujemy!

Kącik książek bez barier

Utworzono dnia 21.10.2022

W ramach projektu „Każdy inny, wszyscy równi” w naszej szkole powstał kącik „Książek bez barier”. Są to psychoedukacyjne opowiadania napisane przez Joannę M. Chmielewską i Aleksandrę Chmielewską, które wprowadzają uczniów w świat chorych i niepełnosprawnych rówieśników. Każda książka przybliża charakterystyczne cechy danej choroby, zaburzenia (celiakia, epilepsja, zaburzenia mowy, niepełnosprawność ruchowa itp.)  oraz opisuje jasno jej symptomy (często z perspektywy dziecka dotkniętego tą chorobą, zaburzeniem, niepełnosprawnością). Opowiadania mogą pomóc dzieciom zrozumieć siostrę, kolegę ze szkoły czy sąsiada, którzy się od nich różnią, uwrażliwić na ich problemy, trudności i ograniczenia. Zachęcamy wszystkich do lektury.

N. Barańska

E. Józefczyk

czytaj dalej... na temat: Kącik książek bez barier

Kampania społeczna „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie”

Utworzono dnia 20.10.2022

I. ORGANIZATORZY

Kampania społeczna „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!” organizowana jest z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski przez Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille'a w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Visus Supremus przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Bydgoszczy.

Celem przedsięwzięcia jest włączenie przedszkoli, szkół, placówek oświatowych, samorządów i innych organizacji, które w ramach akcji „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!” podejmą w swoim środowisku lokalnym działania w zakresie upowszechniania informacji dotyczących funkcjonowania osób z dysfunkcją wzroku mających za zadanie:

  1. Kształtowanie postaw społecznych opartych na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób z niepełnosprawnością wzrokową;
  2. Zwiększenie integracji osób z dysfunkcją wzroku ze środowiskiem społecznym i poprawienie ich funkcjonowania w tym środowisku;
  3. Przygotowanie społeczeństwa do udzielania właściwej pomocy tym osobom, zauważenie ich problemów;Zzapobieganie wykluczeniu społecznemu osób z niepełnosprawnością wzrokową;
  4. Włączenie w obchody Międzynarodowego Dnia Białej Laski jak najszerszej grupy przedszkoli, szkół, placówek oświatowych, samorządów i innych organizacji z terenu całej Polski.

Prezentacja: 

https://www.canva.com/design/DAFP4ToVJVE/6lDXemLRQJVlV1W43C434A/watch?utm_content=DAFP4ToVJVE&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink

E. Józefczyk

N. Barańska

czytaj dalej... na temat: Kampania społeczna „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie”

Klasa 1 czyta z klasą!

Utworzono dnia 20.10.2022

Klasa 1 dołączyła w tym roku do grona czytających przyjaciół i rozpoczęła swoją podróż z projektem „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki. Podróżowanie przez czytanie”. Chmurka gotowa, lekturniki również. Ruszamy w podróż lekturą „Pilot i ja”. Rozpoczynamy podróż po Polsce i pozdrawiamy wszystkich uczestników projektu życząc wspaniałej zabawy. W drogę!

M. Pachana

https://photos.app.goo.gl/si3T46LjQg9bnDQP7

czytaj dalej... na temat: Klasa 1 czyta z klasą!

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 866

W poprzednim tygodniu: 1509

W tym miesiącu: 3945

W poprzednim miesiącu: 3055

Wszystkich: 138560

Zegar

Imieniny

MISJA NASZEJ SZKOŁY

Dziecko jest dla nas największym dobrem, dlatego umożliwiamy mu maksymalną realizację własnych możliwości w klimacie wzajemnego szacunku, w którym każdy doświadcza miłości i wsparcia  z jednoczesnym poszanowaniem godności i własnej wartości.