Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Stanisławy Grelli we Wrocance

AKTUALNOŚCI, strona 4:

Turniej w grze planszowej- klasy VII- VIII

Utworzono dnia 30.11.2018

Chłopska Szkoła Biznesu to ekonomiczna, symulacyjna gra planszowa przeznaczona dla dużej liczby graczy wydana przez Małopolski Instytut Kultury w Krakowie. Gra autorstwa Piotra Idziaka i Sebastiana Wacięgi opracowana została we współpracy z Towarzystwem Miłośników Andrychowa...

czytaj dalej... na temat: Turniej w grze planszowej- klasy VII- VIII

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE GANG SŁODZIAKÓW

Utworzono dnia 30.11.2018
Nasza szkoła uczestniczyła w akcji ogłoszonej przez sieć sklepów Biedronka. Zadaniem tej akcji było propagowanie systematycznego nawyku czytania książek oraz przeprowadzenie Dnia Głośnego Czytania. Klub Czytelniczy- uczniowie klasy VII - przeprowadzili kilka akcji czytelniczych dla...
czytaj dalej... na temat: WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE GANG SŁODZIAKÓW

BIWAK W SZKOLE

Utworzono dnia 30.11.2018
Tradycją naszej szkoły są zajęcia integracyjne polegające na wspólnym nocowaniu w szkole. Uczniowie lubią wspólne noclegi, ponieważ mają okazję, aby pobyć ze sobą podczas zabaw, posiłków i samego noclegu, który zazwyczaj jest krótki. Spanie ogranicza...
czytaj dalej... na temat: BIWAK W SZKOLE

Gminny Turniej Piłki Ręcznej

Utworzono dnia 29.11.2018

28 listopada na hali sportowej w Rogach został rozegrany Gminny Turniej Piłki Ręcznej chłopców w ramach rozgrywek Igrzysk Dzieci- rocznik 2006 i młodsi. Do zawodów zgłosiło się sześć drużyn, które zagrały w dwóch grupach.  W grupie "A"...

czytaj dalej... na temat: Gminny Turniej Piłki Ręcznej

Podziękowanie

Utworzono dnia 29.11.2018

Składam serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom, którzy się przyczynili do organizacji Zabawy Andrzejkowej. Dziękuję za zaangażowanie w każdej postaci (dekoracja sali, pomoc w kuchni, upieczenie ciast, rozwieszanie plakatów, sprzątanie sali, pozyskiwanie nagród...) Dochód z całej imprezy przeznaczony będzie na szkołę, a szczegółowe rozliczenie będzie przedstawione na najbliższym spotkaniu Rady Rodziców.

                                                                                                                                                                                                                             Dyrektor szkoły

Zabawa andrzejkowa klas I-III

Utworzono dnia 29.11.2018

28 listopada w szkole odbyła się zabawa andrzejkowa kl.I-III. Tego dnia uczniowie z niecierpliwością czekali na wspólną zabawę. Tradycyjnie nie zabrakło tańców w rytmie disco,  zabaw integracyjnych oraz żartobliwych wróżb w wykonaniu uroczych wróżek z Samorządu Uczniowskiego. Dużym powodzeniem cieszyły się ciasteczka z wróżbą przygotowane przez panią Paulinę oraz napoje i kompoty, o które zadbali rodzice. Dzieci świetnie się bawiły, a czas zabawy upłynął bardzo szybko.

https://photos.app.goo.gl/JQiWvveSVaJVESms8

Turniej w grach planszowych- klasy IV-VI

Utworzono dnia 28.11.2018

Na zakończenie projektu "My Polacy- niepodlegli, przedsiębiorczy" uczniowie wzięli udział w Szkolnym Turnieju Gier Planszowych. Jako pierwsi zmierzyli się w grupach uczniowie klas IV, V i VI. Zadanie nie było łatwe, ponieważ lider grupy miał zapoznać się z instrukcją, a następnie pokierować uczestnikami w grze. Przy okazji sprawdzono, jak wszyscy radzą sobie w czytaniu ze zrozumieniem w praktyce. Każda z grup miała inną grę. Dwie grupy sprawdzało swoje umiejętności ekonomicze w grze "Pestka, drops, cukierek", trzecia w grze "Santiago de Cuba" i czwarta w grze "Na sprzedaż". Pierwsza rozgrywka jest zawsze najtrudniejsza. Pierwsze koty za płoty. Miejmy nadzieję, że kolejna rywalizacja będzie już łatwiejsza. W wyniku turnieju wyłoniono najlepszych graczy.

II etap przeznaczony jest dla starszych uczniów. Ci zmierzą się z grą "Chłopska szkoła biznesu". Po zakończeniu turnieju zostaną wręczone nagrody. Celem gier jest rozwijanie przedsiębiorczości wśród młodych. A może ktoś z nich założy w przyszłości swój własny biznes? /M.BARAN/

https://photos.app.goo.gl/p9qkirrdzP4LzrLC8

czytaj dalej... na temat: Turniej w grach planszowych- klasy IV-VI

Rekonstrukcja historyczna "Ku niepodległej"

Utworzono dnia 22.11.2018

22 listopada 2017 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazie historycznym „Ku niepodległej…” poświęconym tematyce narodowowyzwoleńczej.

Młodzi ludzie zostali zapoznani z sylwetkami wybitnych Polaków, m. in. Tadeusza Kościuszki i Józefa Piłsudskiego oraz przypomnieli sobie tragiczną historię naszej ojczyzny: od czasów trzech rozbiorów Polski, poprzez okres zaborów, aż do I wojny światowej uwieńczonej odzyskaniem niepodległości. Członkowie zaproszonej grupy zarysowali także kontekst polityczny i ekonomiczny oraz zademonstrowali broń i umundurowanie Polaków walczących za ojczyznę: kosynierów, legionistów czy też uczestników powstania listopadowego. Chętni uczniowie z zainteresowaniem przymierzali dawne mundury oraz podejmowali próbę walki, wykorzystując muszkietery, XVIII - wieczną kosę czy tez broń z początków XIX wieku.
Pokaz dla dzieci i młodzieży był niezwykle interesująca wędrówką w krwawą, ale chwalebną przeszłość naszej ojczyzny.

https://photos.app.goo.gl/uKZsKew4JXLZrx3i8

Podsumowanie projektu "My Polacy- niepodlegli, przedsiębiorczy".

Utworzono dnia 21.11.2018

Każdy projekt kończy się podsumowaniem. "My Polacy- niepodlegli, przedsiębiorczy" doczekał się także podsumowania. W dniu 21 listopada uczniowie klas IV, VI i VII pojechali do Prywatnego Muzeum Podkarpackich Pól Bitewnych w Krośnie. Aktualnie muzeum posiada blisko 2 tysiące eksponatów, które są depozytami ich właścicieli – organizatorów muzeum. Liczba eksponatów ciągle rośnie, przy czym zapoczątkowały ją przedmioty zebrane kilkadziesiąt lat temu, z różnych zakątków Podkarpacia, gdzie niszczały i były w tamtym czasie na ogół łatwo dostępne. Obecnie eksponaty pozyskiwane są w wyniku zakupów, jednakże zdarzają się i przypadki darowizn. Zbiory prezentowane są w formie ekspozycji stałej w budynku mieszczącym muzeum, wystawie półplenerowej na terenie posesji oraz w graniczącym z nim schronie przeciwlotniczym z czasów II wojny światowej, przynależnym wówczas do rozległej infrastruktury krośnieńskiego lotniska. Ekspozycje stałe to m. in.: „Karpaty 1914 – 1915”, „Szkoła Podoficerów Lotnictwa dla Małoletnich w Krośnie 1938 – 1939”, „Wrzesień 1939”, „Konspiracja niepodległościowa”, „Dukla 1944”, „Podkarpacie 1945”, „Narzędzia wojen”, „Lotnictwo II wojny światowej w strefie Krosna”, „Łopatki saperskie na przestrzeni wieków”, „Tyle pozostało”. W muzeum można także zobaczyć oryginalną tablicę znad bramy głównej obozu pracy przymusowej w Szebniach, a także dowiedzieć się o okrucieństwie, jakiego doświadczyli jego więźniowie. Uczniowie wysłuchali ciekawej lekcji muzealnej i stwierdzili, że warto było zobaczyć tak bogate zbiory.

Najprzyjemniejszym etapem zakończenia projektu był poczęstunek w Mac Donalds, gdzie każdy mógł zamówić sobie jakiś smakołyk. Gościna trwała ponad godzinę, ponieważ wszyscy mocno rozsmakowali się w jedzeniu. Na koniec realizacji projektu nastąpi w dniu 28 i 30 listopada konkurs z nagrodami w ekonomicznych grach planszowych.

https://photos.app.goo.gl/fe5JHu47R5eRBqGZ6

czytaj dalej... na temat: Podsumowanie projektu "My Polacy- niepodlegli, przedsiębiorczy".

PoczytajMy o Niepodległej

Utworzono dnia 20.11.2018

W listopadowe dni 2018 roku każdy sumienny czytelnik powinien poczytać książkę o Niepodległej, od 100 lat, Ojczyźnie. Taki zamiar propagowania tej odmiany literatury przyświecał Klubowi Czytelniczemu, który wcielił się w role gazeciarzy i żołnierzy II Rzeczypospolitej i przeczytał młodszym koleżankom i kolegom z klasy książeczkę pt. "Szklana kulka Julka". Treść opowiadania może zbyt trudna dla najmłodszych, ale prezentacja multimedialna na temat gazeciarzy Polski Wolnej, informacja o zamachu na prezydenta Naruszewicza nieco przybliżyły ten historyczny element naszej narodowej historii dzieciom, które jeszcze się nie uczyły o tak poważnych sprawach. Cała osnowa akcji książki związana była z tajemniczym talizmanem chłopca- Julka i jego ojca, którzy zginęli na wojnie o wolność Polski. Siostra Julka chcąc pomóc mamie przebrała się w ubrania nieżyjącego brata i wyszła z gazetami na ulicę. W kieszeni brata znalazła szklaną kulkę, która okazała się dla niej niezwykłym talizmanem, pomagającym jej w tej cięzkiej pracy gazeciarza. To Helenka była świadkiem zamachu na prezydenta Narutowicza, dokonanego przez malarza Eligiusza Niewiadomskiego. I to Helenka przekazała do redakcji informacje na temat tego okropnego wydarzenia. Także Helenka przekazywała mieszkańcom Warszawy o powołaniu nowego prezydenta -Wojciechowskiego, a następnie o przejęciu władzy przez Józefa Piłasudskiego. Wszystko to dzięki...szklanej kulce. Najmłodsi słuchali historii o Helence i trudnych sprawach Ojczyzny, ale okazuje się, że zapamiętali wiele z tej lekcji historii. Na koniec czytelniczej lekcji pani z biblioteki rozdała dzieciom kolorowanki przedstawiające gazeciarza, a opiekunka Klubu Czytelniczego podarowała dzieciom...szklane kulki. Może one też przyniosą im szczęście?

/ tekst M. Baran, fot. O. Nowak/

https://photos.app.goo.gl/xeKQXMu8TCjmVQu26

czytaj dalej... na temat: PoczytajMy o Niepodległej

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 504

W poprzednim tygodniu: 892

W tym miesiącu: 1701

W poprzednim miesiącu: 3043

Wszystkich: 42843

Zegar

Imieniny

MISJA NASZEJ SZKOŁY

Dziecko jest dla nas największym dobrem, dlatego umożliwiamy mu maksymalną realizację własnych możliwości w klimacie wzajemnego szacunku, w którym każdy doświadcza miłości i wsparcia  z jednoczesnym poszanowaniem godności i własnej wartości.