Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Stanisławy Grelli we Wrocance

AKTUALNOŚCI, strona 4:

Grellaki w swoim sadzie

Utworzono dnia 30.04.2019

Grellaki otrzymały grant na założenie tradycyjnego sadu w ramach projektu organizowanego przez BOŚ. Za otrzymane środki pieniężne posadzono 5 sadzonek gruszy, 5 sadzonek agrestu i porzeczek oraz 20 krzaczków truskawek. Opiekunka grupy wykonała najważniejsze zadanie- posadziła drzewka i krzewy. W najbliższych dniach młodzi sadownicy posieją nasiona kwiatów i zadbają o pielęgnację drzewek. Sad został otoczony siatką, aby "nieproszeni goście" nie zawitali do niego. W planie jest jeszcze wzbogacenie mini sadu ławeczką i małym ulem dla pszczółek, które upodobałyby sobie to miejsce. We wtorek uczniowie zawiesili na ogrodzeniu tabliczkę informacyjną.

W bieżącym roku będziemy obchodzili 10. rocznicę nadania imienia Stanisławy Grelli naszej szkole. Nasz sad, założony przez Grellaków, jest upamiętnieniem tej uroczystości. Myślimy, że nasza patronka byłaby zadowolona z działań czwartoklasistów, ponieważ w jej życiu praca na roli była bardzo ważna./ M. Baran/

https://photos.app.goo.gl/gHjhLvFKjS3Xc4xX7

czytaj dalej... na temat: Grellaki w swoim sadzie

Informacja

Utworzono dnia 29.04.2019

Informujemy, że 2 maja zgodnie z zarządzeniem Dyrektora Szkoły jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W związku z tym uczniowie mają wolne od 1 do 3 maja 2019r. 

czytaj dalej... na temat: Informacja

Eliminacje do Gminnego Przeglądu Piosenki Ludowej " Na ludową nutę"

Utworzono dnia 26.04.2019

Dnia 26 kwietnia 2019 r. w klasach 1-3 odbyły się szkolne eliminacje do Gminnego Przeglądu Piosenki Ludowej „Na ludową nutę”, której organizatorem jest Szkoła Podstawowa w Widaczu. Przesłuchanie 10 uczestników pozwoliło jury wytypować 5 utworów, z którymi mali artyści poradzili sobie najlepiej. Wśród szczęśliwej piątki znaleźli się uczniowie z najwyższą uzyskaną liczbą punktów:

Zuzanna G. - 18 pkt.

Franek W. , Kamil - J. 16 pkt.

Maja Z. - 15 pkt.

Marysia J. - 14 pkt.

Emilia W. - 11 pkt.

30 maja 2019 r. ci właśnie uczniowie reprezentować będą naszą szkołę podczas Gminnego Przeglądu Piosenki Ludowej w Widaczu. Wszyscy uczestnicy dzisiejszych eliminacji otrzymają ocenę 6 z edukacji muzycznej oraz pozytywne uwagi za udział.

 

Życzymy powodzenia

Wychowawcy kl.1-3

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,8B3D01CB6BC63010A3DD1A913A1D0A86939BB408#/ 

czytaj dalej... na temat: Eliminacje do Gminnego Przeglądu Piosenki Ludowej " Na ludową nutę"

Spotkanie z astronomem

Utworzono dnia 12.04.2019

W dniu wczorajszym gościliśmy w szkole pana astronoma Piotra Guzika – tatusia naszych uczniów Natalki i Tomka. Dzieci z kl.I-III z dużym zainteresowaniem wysłuchały informacji przekazanych nam przez naszego gościa. Dowiedzieliśmy się czym zajmuje się astronom oraz mieliśmy okazję zobaczyć, a nawet pomagać w składaniu urządzenia, służącego do obserwacji nieba – teleskopu. Bardzo zainteresowały nas ciekawostki i doświadczenia dotyczące światła słonecznego. Wiemy już jak to się dzieje, że księżyc świeci, jak długo Ziemia obraca się wokół własnej osi, skąd biorą się pory roku i dlaczego latem dzień jest dłuższy a zimą krótszy.  Warta zapamiętania jest informacja, że Ziemia jest najbliżej Słońca wtedy, kiedy u nas jest zima. Zajęcia bardzo się nam podobały i mamy nadzieję, że jeszcze nieraz będziemy mieli okazję posłuchać ciekawych opowieści o naszej Planecie. Dziękujemy Panu Piotrowi za interesującą lekcję.

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,6660CBB04A0DB0E32ED501DED1F39A1C5DF3B2DB#/

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,166249047B207AEF4011404BD0C2CEE1415080E7#/

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,71C8FDD3CB0ECCC8785567F0B3442067B6BAC7E8#/

Tradycyjny sad Grellaków.

Utworzono dnia 09.04.2019

Uczniowie klasy IV wzięli udział w projekcie "Tradycyjny sad". Ukazały się wyniki I etapu i zostaliśmy zakwalifikowani do otrzymania grantu na szkolny mini sad. Uzyskaliśmy 576 punktów, co plasuje nas na szóstym miejscu wśród 95 uczestników do klasy VI włącznie. Jest to bardzo dobry wynik, ale niestety brakło nam 10 punktów do otrzymania nagrody za I etap. Przed nami etap II- zakładanie sadu. Niebawem na działce za szkołą posadzimy swój mini sad, który będziemy pielęgnować. Cieszymy się z otrzymania grantu i mamy nadzieję, że osiągniemy cel i za parę lat będziemy się rozkoszowali smakiem pysznych gruszek. /M.Baran/

WYNIKI I ETAPU: https://www.tradycyjnysad.pl/index.php?m=wy&idetap=1

czytaj dalej... na temat: Tradycyjny sad Grellaków.

Lekcja muzyki w kl. II+III

Utworzono dnia 09.04.2019

W poniedziałek 8 kwietnia uczniowie kl. II i III uczestniczyli w lekcji prowadzonej przez studentkę p. Patrycję Filus w ramach praktyk studenckich. Tematem lekcji było m.in. poznanie budowy i brzmienia skrzypiec. Pani Patrycja zaprosiła na lekcję skrzypaczkę- p. Karolinę Kowalską. Uczniowie zobaczyli jak wyglądają skrzypce, dowiedzieli się jak są zbudowane, kto je tworzy, jak się na nich gra , a przede wszystkim jak brzmią.

Pani Karolina grała utwory na instrumencie – dzieci z uwagą słuchały i bawiły się przy muzyce.

Pod koniec lekcji uczniowie zadawali naszemu gościowi pytania np. – kiedy p. Karolina zaczęła grać na skrzypcach, czy nauka gry na tym instrumencie jest trudna, mogli też wziąć skrzypce do ręki i „zagrać na nich”.

Dziękujemy p. Patrycji i p. Karolinie za poszerzenie wiedzy muzycznej, kształcenie wrażliwości i wyobraźni muzycznej.

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,B7B1586B3B7FCC4524B0963D94097934431766AA#/

Bo pomagać jest fajnie…

Utworzono dnia 07.04.2019

W dniu 8 marca 2019 roku, w naszej szkole rozpoczęło swoją działalność Szkolne Koło Wolontariatu. Tworzą je uczniowie z klas VII i VIII pod opieką pani Moniki Michalczyk. Wspólnie postanowiliśmy dokonać adopcji na odległość za pośrednictwem Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera. W ten sposób chcemy pomagać tym, którzy tej pomocy bardzo potrzebują. 5 marca przyszła oczekiwana przez nas wszystkich decyzja o adopcji. I tak oto, przedstawiamy wam naszego szkolnego braciszka Clucharda Armond’a. Chłopiec ma 13 lat i chodzi do szóstej klasy szkoły podstawowej. Mieszka z rodzicami w wiosce Djouth, w Kamerunie. Ma siedmioro rodzeństwa. Jego rodzina utrzymuje się z uprawy kawałka pola. Część zbiorów sprzedają, aby utrzymać rodzinę, niestety to wszystko nie wystarcza na codzienne potrzeby oraz na opłatę szkoły dla dzieci. Wysyłając co miesiąc 60 złotych na konto chłopca umożliwiamy mu nie tylko naukę ale także lepsze życie. Ponieważ pieniądze na utrzymanie Clucharda Armond’a musimy zarobić sami, dlatego co miesiąc w naszej szkole będzie organizowany słodki dzień. Pieniądze zarobione w ten sposób wyślemy za pośrednictwem Sióstr do Afryki. Zachęcamy wszystkich do współpracy i wsparcia naszej inicjatywy. Pokażmy wszystkim, że mamy ogromne serca. Do dzieła!!!

Wolontariusze

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,91F1AD5B9EF455B3934A888DC61EDDC562E812DB#/

"Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje, a dziecko obserwuje"

Utworzono dnia 21.03.2019

W dniu 21 marca w naszej szkole odbyła się prelekcja na temat: " Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje, a dziecko obserwuje", którą poprowadził Pan Ryszard L. z KRUS w Krośnie.

Pogadanka odbyła się w dwóch grupach:

I- grupa- klasy 0- IV

II grupa- klasy V-VIII

W pierwszej części omówiono zachowanie dzieci związane z pracą i zabawą na terenie gospodarwstwa rolnego z uwzględnieniem czynności szczególnie niebezpiecznych, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat. W drugiej części wyświetlono film " Rodzina Porażków"- dla dzieci młodszych oraz "Bezpieczeństwo dzieci na wsi"- dla grupy starszej.

Na zakończenie pogadanki zaproszono wszystkie dzieci do udziału w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci " Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje, a dziecko obserwuje.

Szkołę zachęcono do udziału dzieci w konkursie internetowym "Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy" pod linkiem http://prewencja.krus,gov.pl

Wszyscy uczestnicy pogadani otrzymali dostępne broszury: Jestem bezpieczny na wsi, Upadek to nie przypadek, Bezpieczeńtwo czyli jak unikać wypadków na wsi oraz gadżety odblaskowe.

Składamy serdeczne podziękowania Panu Ryszardowi L. za poprowadzenie ciekawych zajęć.

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,05C1258E6BE5B708CB8C00DB098BC37BA19DD9AE#/

 

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej Młodzież zapobiega pożarom

Utworzono dnia 20.03.2019

20 marca w  Miejscu Piastowym w budynku Straży Pożarnej odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem " Młodzież zapobiega pożarom". Turniej, którego celem jest promocja przepisów pożarowych, podtrzymywanie tradycji oraz popularyzacja sprzętu straży pożarnej, od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem dzieci i młodzieży.W zmaganiach wzięło udział 13 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjum oraz ponadgimnazjalnych. 
Naszą szkołę reprezentowali: Kacper G. Bartosz Rz. i Dawid B. Opiekę nad uczniami sprawował Pan Bogdan Sz.
Uczestnicy startowali w 3 kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa klasy I-VI, szkoła podstawowa klasy VII-VIII i klasa III gimnazjum i ponadgimnazjalnych. 
Pierwszy etap turnieju polegał na rozwiązaniu testu ( 25 pytań) następnie odpowiedzi ustne złożone z 4 pytań.
Po udzielonych odpowiedziach komisja podsumowała turniej i ogłosiła wyniki.
W kategorii szkół podstawowych Dawid Bugiel zdobyl II miejsce, natomiast w kategorii gimnazjum Kacper Glen i Bartosz Rzeźnikiewicz odpowiednio 4 i 5 miejsce. 
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy a zwycięzcom życzymy udanego startu w eliminacjach powiatowych.

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,C22E94BC33427827F76CFDF8DF9A07883772EA3D#/ 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 157

W poprzednim tygodniu: 555

W tym miesiącu: 1315

W poprzednim miesiącu: 2062

Wszystkich: 51047

Zegar

Imieniny

MISJA NASZEJ SZKOŁY

Dziecko jest dla nas największym dobrem, dlatego umożliwiamy mu maksymalną realizację własnych możliwości w klimacie wzajemnego szacunku, w którym każdy doświadcza miłości i wsparcia  z jednoczesnym poszanowaniem godności i własnej wartości.