Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Stanisławy Grelli we Wrocance

AKTUALNOŚCI, strona 6:

Dzień Kobiet w naszej szkole

Utworzono dnia 06.03.2020

W tym roku Dzień Kobiet przypada w niedzielę, toteż w naszej szkole obchodziliśmy to święto w piątek. Tego dnia odbył się okolicznościowy apel, na którym pani dyrektor wręczyła dyplomy dla uczestników konkursu plastycznego. Następnie głos zabrał przedstawiciel Rady Samorządu Szkolnego- uczeń klasy VIII - Filip Jakubowicz, który elegancko złożył życzenia wszystkim dziewczynkom, a następnie zwrócił się do Pań, które pracują w naszej szkole, życząc im wiele radości i pogody ducha. Życzenia dla Kobiet zostały złożone na ręce Pani dyrektor wraz z bukietem wiosennych tulipanów. Przedstawiciel Samorządu Szkolnego poczęstował wszystkie dziewczynki słodyczami. Dziękujemy chłopcom za pamięć i życzenia. / M.Baran/

GALERIA ZDJĘĆ W ROZWINIĘCIU NEWSA

czytaj dalej... na temat: Dzień Kobiet w naszej szkole

Trening myślenia w działaniu na edukacji technicznej w kl.II

Utworzono dnia 06.03.2020


 

Gimnastyka wyobraźni i trening myślenia to ważne elementy twórczej postawy, którą rozwijają uczniowie kl.II, ucząc się przedsiębiorczości w ramach projektu Uniwersytetu Dzieci. Wiemy już, że nasze myśli mogą przeskakiwać, przyciągać się, kręcić się wokół jakiegoś tematu czy też niespiesznie snuć się. Potrafimy bawić się skojarzeniami, grać mecz skojarzeń i tworzyć ich łańcuchy.

https://photos.app.goo.gl/ZYjjtb5KC4Kwbjmu9

czytaj dalej... na temat: Trening myślenia w działaniu na edukacji technicznej w kl.II

KONKURS CZYTELNICZY „ANARUK W ZACZAROWANEJ ZAGRODZIE”

Utworzono dnia 05.03.2020

 

   3 marca przypada Międzynarodowy Dzień Pisarza. Bez pisarzy nie byłoby książek, dlatego postanowiliśmy uczcić to święto organizując konkurs czytelniczy „Anaruk w zaczarowanej zagrodzie”.

https://photos.app.goo.gl/KMFZFvQQG8NtptnP8

czytaj dalej... na temat: KONKURS CZYTELNICZY „ANARUK W ZACZAROWANEJ ZAGRODZIE”

Konkursy religijne

Utworzono dnia 04.03.2020

 

20 lutego 2020r. odbyła się XX Regionalna Olimpiada Wiedzy o Wielkich Polakach - Olimpada o św. Janie Pawle II zorganizowana przez Wydział Nauki Katolickiej  Kurii Metropolitalnej w Przemyślu oraz Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym.  Naszą szkołę reprezentowało trzech ósmoklasistów: Filip Jakubowicz, Kamil Kucia i Paula Szybisty.  Poprzeczka była bardzo wysoka, gdyż w olimpiadzie wystartowało 200 osób.  Filip Jakubowicz zajmując V miejsce przeszedł do kolejnego etapu (diecezjalnego) i nadal będzie mógł wykazywać się swoją wiedzą. Z kolei  3 marca 2020r. uczniowie  klasy czwartej i piątej w składzie: Jagna Kostrząb, Dawid Wasłowicz i Kacper Kucia wzięli udział w II etapie konkusu  biblijnego. Mimo, iż  nie zajęli podium, co było przepustką do kolejnego etapu, cieszy nas fakt, że godnie reprezentowali naszą szkołę. Dziękujemy wszystkim uczniom  i ks. Mariuszowi Pelcowi za wysiłek włożony w przygotowania i udział w konkursach, a Filipowi życzymy sukcesów w kolejnym etapie.


https://photos.app.goo.gl/iHFL2gK8i8jWcNza8

czytaj dalej... na temat: Konkursy religijne

Spotkanie z biologiem

Utworzono dnia 28.02.2020

Uczniowie klasy V przystąpili do projektu, który jest jednocześnie konkursem ekologicznym pod nazwą "Dziewo Franciszka 2020". W ramach regulaminu będą realizować szkolny projekt "Ślady św. Franciszka w dorzeczu Jasiołki".Jednym z działań,  dotyczących wzbogacenia wiedzy na temat Jasiołki było zaproszenie do szkoły w piątek- 28 lutego 2020r. pani Marysi, która ma "w jednym palcu" wszystkie nazwy kwiatów, ziół i zwierząt znad naszej rzeki Jasiołki. Skoro piątoklasiści będą poszukiwać śladów św. Franciszka nad naszą rzeką, muszą o niej coś więcej wiedzieć. Pani Marysia opowiedziała im o źródliskach Jasiołki w Jasielu oraz o pstrągu tęczowym, który żyje tylko w czystych wodach. Niestety nad rzeką należy uważać na barszcz Sosnowskiego, który parzy. Na szczęście rosną jeszcze inne piękne rośliny. Jedną z nich jest topinambur- słodki ziemniak- przysmak dzików. Bardzo dużo jest kaczek krzyżówek, czapli siwych, bocianów białych i czarnych,  jaszczurek, węży, żmii, zaskrońców.

Warto zwrócić uwagę na kolor wody rzeki, która zmienia się. Nad brzegiem już kwitną pierwiosnki, niebawem pojawi się czosnek niedźwiedzi, który został przyniesiony przez wodę z Jaśliskiego Parku Krajobrazowego. Na uwagę zasługują takie rośliny, jak cebulica, niezapominajki, łuskiewnik różowy, zawilec biały i żółty, kaczeńce. Nad wodami unoszą się myszołowy, kruki. Można spotkać drozdy i lisy. /M.Baran/

 

czytaj dalej... na temat: Spotkanie z biologiem

NOWY NUMER KONTA

Utworzono dnia 26.02.2020

Szanowni Państwo podajemy nowy numer konta bankowego, na który trzeba wpłacać opłaty za obiady.

12113011050005247804200001

czytaj dalej... na temat: NOWY NUMER KONTA

Tradycyjny sad

Utworzono dnia 24.02.2020

24 lutego 2020r. o godzinie 8:00 odbył się apel na temat projektu, do którego przystąpili uczniowie klasy V. Jest to kontynuacja ubiegłorocznych działań Zespołu Grellaków, którzy w bieżącym roku chcieliby założyć szkolny mini sad ze starymi odmianami śliw. Zespół Grellaków liczy 10 osób. Są to uczniowie klasy V. Opiekunką Grellaków jest wychowawczyni - Małgorzata Baran. Zespół został powołany podczas zajęć z wychowawcą na zasadzie dobrowolności. Wszystkie informacje na temat projektu zamieszczone są na stronie www.tradycyjnysad.pl  

Po powołaniu członków zespołu opracowano logo naszego zespołu- jest to postać ogrodnika, który trzyma w ręce owoc śliwki. Ogrodnik opiera się na łopacie, a obok niego znajduje się sadzonka posadzonej gruszy. Poniżej znajduje się nazwa zespołu i szkoły. Wśród członków grupy wyłoniono sekcję, która będzie się zajmowała tworzeniem i przesyłaniem raportów, sekcję rysowników, którzy będą uzupełniali Kronikę zespołu oraz sekcję, która będzie fotografowała nasze działania. Szefem zespołu została Adrianna Longawa. Stwierdzono także, że wszyscy członkowie zespołu będą uczestniczyli w sadzeniu sadu z pomocą szkolnego konserwatora-  pana Staszka. Pięlęgnacja sadu będzie wspólnym działaniem, przy zaangażowaniu rodziców, którzy chętni są do pomocy, zwłaszcza w uzupełnianiu sadu w różne rośliny, które przekażą ze swoich domowych ogródków. Na apelu zgromadzili się wszyscy uczniowie z klas II-VIII. Zaprezentowano poszczególne etapy działań w prezentacji ppt oraz zapoznano wszystkich z głównymi założeniami projektu. 

https://photos.app.goo.gl/XUEeb1yCRghiDNMV7

czytaj dalej... na temat: Tradycyjny sad

Tłusty czwartek – słodki dzień w szkolnej świetlicy

Utworzono dnia 24.02.2020


 

We czwartek, 20.02 w świetlicy odbyły się warsztaty kulinarne. Dzieci poznały recepturę na pyszne ciasto czekoladowe. Wychowawczyni - Pani Kasia, zapoznała uczestników ze wszystkimi czynnościami, jakie trzeba wykonać aby powstały muffinki.

https://photos.app.goo.gl/8B1Q36pm7XaGwpuH9

czytaj dalej... na temat: Tłusty czwartek – słodki dzień w szkolnej świetlicy

Dzień Babci i Dziadka

Utworzono dnia 19.02.2020

  

W piątek,14 lutego w święto zakochanych w Szkole Podstawowej im. Stanisławy Grelli we Wrocance hucznie uczczono święto Babci i Dziadka. Zaproszeni goście nie zawiedli i licznie stawili się w placówce aby podziwiać swoje wnuki na szkolnej scenie.

https://photos.app.goo.gl/D6X5uRoyuGzZfNgF8

czytaj dalej... na temat: Dzień Babci i Dziadka

Lapbook jako kreatywna metoda w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych

Utworzono dnia 19.02.2020

  

      W połowie lutego uczniowie klasy II i III przygotowywali swoje pierwsze lapbooki na temat Antarktydy i Grenlandii. Wykonanie ich opierało się na przeczytanej wcześniej lekturze: „Zaczarowana zagroda” oraz „Anaruk chłopiec z Grenlandii”.

https://photos.app.goo.gl/NL1XFnYksrYxBoNH7

https://photos.app.goo.gl/AfWCoenqHTaVBrks6

 

czytaj dalej... na temat: Lapbook jako kreatywna metoda w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 482

W poprzednim tygodniu: 552

W tym miesiącu: 2310

W poprzednim miesiącu: 2200

Wszystkich: 72500

Zegar

Imieniny

MISJA NASZEJ SZKOŁY

Dziecko jest dla nas największym dobrem, dlatego umożliwiamy mu maksymalną realizację własnych możliwości w klimacie wzajemnego szacunku, w którym każdy doświadcza miłości i wsparcia  z jednoczesnym poszanowaniem godności i własnej wartości.