Dzień Bibliotekarza

Utworzono dnia 10.05.2020

„W bibliotece –każdej książce daje się te same szanse: zdobycia pary oczu, które biec będą po jej kartach, i mózgu, który przyjmie jej myśl –czy to w chwili bieżącej, czy w przyszłości. Nikt tu nie jest wzgardzony ani odsunięty, nie ma tu ani stopni, ani hierarchii: na tej samej półce stoją nieznani autorzy obok wielkich…”

Jan Parandowski

Na maj przypada ważne wydarzenie biblioteczne. 8 maja świętujemy ogólnopolski Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek, który rozpoczyna Tydzień Bibliotek trwający od 8 do 15 maja. Tegorocznej, 17. już edycji Tygodnia Bibliotek, towarzyszy hasło „Zasmakuj w bibliotece”. Autorem hasła jest Mariusz Nakielny, starszy kustosz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni, który uzasadniania wybór w następujący sposób: „Zasmakuj w bibliotece, bo książką warto się delektować, smakujmy słowa, ciągle i wciąż od nowa. Korzystajmy z kalejdoskopu ofert dla naszych najważniejszych gości – Czytelników, by każdy z nich znalazł w bibliotece łakomy literacki kąsek. To dla was entuzjastów literatury i kultury jesteśmy”.

MENU DNIA

Nauczyciel bibliotekarz poleca

Śniadanie

Wyborny  film: Wirtualna podróż po najpiękniejszych bibliotekach

II śniadanie

Smakowity quiz: Co wiem o bibliotece?

Można zagrać samodzielnie lub z przyjaciółmi na platformie Quizizz.

Obiad

Popisowe zdanie: Chodzę do biblioteki, bo…?

Podwieczorek

Wyśmienity film: Jak powstaje książka?

Kolacja

Kolacją podziel się ze mną! Zdjęcie „najsmaczniejszej” książki z biblioteczki domowej oraz dokończone zdanie prześlij na adres: megipachana@poczta.onet.pl

Nadesłane prace zostaną zamieszczone na naszej stronie. W ten sposób wspólnie utworzymy biblioteczkę smakowitych kąsków literackich, która stanie się inspiracją dla innych do ich przeczytania.