Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Stanisławy Grelli we Wrocance

"Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje, a dziecko obserwuje"

Utworzono dnia 21.03.2019

W dniu 21 marca w naszej szkole odbyła się prelekcja na temat: " Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje, a dziecko obserwuje", którą poprowadził Pan Ryszard L. z KRUS w Krośnie.

Pogadanka odbyła się w dwóch grupach:

I- grupa- klasy 0- IV

II grupa- klasy V-VIII

W pierwszej części omówiono zachowanie dzieci związane z pracą i zabawą na terenie gospodarwstwa rolnego z uwzględnieniem czynności szczególnie niebezpiecznych, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat. W drugiej części wyświetlono film " Rodzina Porażków"- dla dzieci młodszych oraz "Bezpieczeństwo dzieci na wsi"- dla grupy starszej.

Na zakończenie pogadanki zaproszono wszystkie dzieci do udziału w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci " Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje, a dziecko obserwuje.

Szkołę zachęcono do udziału dzieci w konkursie internetowym "Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy" pod linkiem http://prewencja.krus,gov.pl

Wszyscy uczestnicy pogadani otrzymali dostępne broszury: Jestem bezpieczny na wsi, Upadek to nie przypadek, Bezpieczeńtwo czyli jak unikać wypadków na wsi oraz gadżety odblaskowe.

Składamy serdeczne podziękowania Panu Ryszardowi L. za poprowadzenie ciekawych zajęć.

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,05C1258E6BE5B708CB8C00DB098BC37BA19DD9AE#/

 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 301

W poprzednim tygodniu: 418

W tym miesiącu: 1365

W poprzednim miesiącu: 1126

Wszystkich: 54904

Zegar

Imieniny

MISJA NASZEJ SZKOŁY

Dziecko jest dla nas największym dobrem, dlatego umożliwiamy mu maksymalną realizację własnych możliwości w klimacie wzajemnego szacunku, w którym każdy doświadcza miłości i wsparcia  z jednoczesnym poszanowaniem godności i własnej wartości.