Drugoklasiści w krainie polskich legend

Utworzono dnia 10.11.2022

W związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości uczniowie kl. II rozpoczęli cykl lekcji nawiązujących do historii Polski. 3 XI odwiedziliśmy bibliotekę we Wrocance, gdzie wzięliśmy udział w lekcji bibliotecznej, prowadzonej przez p. Katarzynę Stec. Na początek obejrzeliśmy film edukacyjny dla dzieci, przybliżający nam postaci pierwszych władców państwa polskiego. Z kolei zajęcia przy mapie, obrazującej historyczne stolice Polski, ułatwiły dzieciom  przeniesienie się myślami w tamte czasy. Następnie wysłuchaliśmy dwóch wersji legendy ,,O Orle Białym”. Jedną wersję odczytała nam pani Kasia, drugiej wysłuchaliśmy w słuchowisku, w wykonaniu aktora p. Wiktora Zborowskiego. Porównanie obu wersji pozwoliło uczniom zrozumieć pojęcie legendy i uświadomić sobie jej cechy. Końcowa część zajęć stanowiła nawiązanie do ubiegłorocznych cyklicznych zajęć programowania. Uczniowie mieli za zadanie odszyfrować ilustrację – godło Polski. Dziękujemy Pani Kasi za interesujące zajęcia i z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie.

Wych.  A. Zyzańska

N. Barańska