Drugoklasiści w Uniwersytecie Dzieci

Utworzono dnia 22.11.2022

Uczniowie kl. II przystąpili do realizacji projektu edukacyjnego Fundacji Uniwersytet Dzieci - ,,Super bohaterzy nauki. Dokąd może nas zaprowadzić ciekawość?”. Na projekt składa się 8 tematów, które będziemy systematycznie realizować. W początkowym etapie naszej pracy projektowej zastanawialiśmy się nad zasadami efektywnej współpracy w grupie, realizując temat – Jak wspólnie zapracować na sukces? Podczas zajęć obejrzeliśmy film edukacyjny na temat ról, które odgrywamy pracując w drużynie. Uczniowie z zaangażowaniem realizowali zlecone grupie zadania, spełniając określone ich warunki oraz trenując pracę zespołową. Okazało się, że współpracy trzeba się uczyć! Każda rola w pracy zespołowej jest równie ważna –  pomysłodawca, koordynator, realizator, motywator, kryty, strażnik norm i czasu. Przekonaliśmy się, że każdy członek grupy pełni w niej określoną ważną rolę, a wzajemny szacunek i słuchanie siebie nawzajem tylko przybliża grupę do celu. Na zakończenie wiele radości sprawiło dzieciom budowanie autorskiej budowli – jajkodronu. Wszystkie grupy zrealizowały cel, a odpowiedź dlaczego warto współpracować i jak to robić efektywnie przestała być dla drugoklasistów zagadką.

Wych. A. Zyzańska