Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Stanisławy Grelli we Wrocance

Dzień Głośnego Czytania

Utworzono dnia 26.09.2019

29 września to Dzień Głośnego Czytania, który ustanowiony został z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001r. Wydarzenie to adresowane jest głównie do dzieci, które powinny być przyzwyczajane do słuchania i czytania, ponieważ są to warunki wzbogacenia ich słownictwa.

W naszej szkole Głośne Czytanie zostało przygotowane z inicjatywy pani Kasi z biblioteki szkolnej i nauczyciela polonisty. Wszyscy uczniowie zgromadzili się w dniu 26 września w jednej z sal lekcyjnych, aby wysłuchać baśni ks. Mieczysława Malińskiego: "Czarny rycerz". Każdy z uczestników akcji wysłuchał historię księżniczki i Czarnego rycerza z zainteresowaniem. Dopełnieniem treści były ilustracje do baśni, wyświetlane na tablicy interaktywnej. Lektorami byli uczniowie klasy VIII, którzy doskonale poradzili sobie z zadaniem przeczytania baśni. Kolejny Dzień Głośnego Czytania już za rok. / M. Baran/

https://photos.app.goo.gl/e5nmhaYAUyguq1zq6

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 487

W poprzednim tygodniu: 552

W tym miesiącu: 2315

W poprzednim miesiącu: 2200

Wszystkich: 72505

Zegar

Imieniny

MISJA NASZEJ SZKOŁY

Dziecko jest dla nas największym dobrem, dlatego umożliwiamy mu maksymalną realizację własnych możliwości w klimacie wzajemnego szacunku, w którym każdy doświadcza miłości i wsparcia  z jednoczesnym poszanowaniem godności i własnej wartości.