Utworzono dnia 11.03.2019

Dzień Kobiet to święto obchodzone 8 marca jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Święto to zostało ustanowione dla upamiętnienia strajku 15 tysięcy kobiet, pracownic fabryki tekstylnej w Nowym Jorku, które 8 marca 1908 roku domagały się praw wyborczych i polepszenia warunków pracy. W dniu 8 marca 1910 roku, na zjeździe w Kopenhadze, ustanowiono ten dzień świętem wszystkich kobiet.

W naszej szkole również pamiętaliśmy o tym święcie. Uczniowie z poszczególnych klas składali życzenia i wręczali swoim koleżankom i paniom kwiaty i słodycze. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – Kamil i Miron częstowali wszystkie kobietki małe i duże pysznymi krówkami, składając życzenia pomyślności, sukcesów, zdrowia
i oczywiście uśmiechu na twarzy.

Z okazji Dnia Kobiet

Wszystkiego co najlepsze,

spełnienia marzeń

zadowolenia z siebie,

dużo szczęścia i uśmiechu

oraz wiele radości życiowej!

Życzą wszyscy panowie