Dzień papieski

Utworzono dnia 17.10.2022

17 października w naszej szkole przypominaliśmy postać jednego z najwybitniejszych Polaków - Jana Pawła II. Dzień po 44. rocznicy wyboru na papieża, dzieci brały udział w konkursach oraz obejrzały filmy przywołujące osobę świętego. Uczniowie dowiedzieli się między innymi o wydarzeniach z dzieciństwa, losach wojennych i z czasu pontyfikatu. W szczególności poznały oblicze papieża w kontaktach z najmłodszymi, podczas projekcji jednego z odcinków programu TV "Ziarno", które gościło Karola Wojtyłę w 1991 roku. Po dobrej zabawie związanej z konkursami, wspólnie zaśpiewaliśmy "Barkę", jedną z ulubionych pieśni papieża.

D. Wierdak