Etap finałowy Gminnego Konkursu Matematycznego

Utworzono dnia 16.05.2019

16 maja w Szkole Podstawowej im. Tytusa Trzecieskiego w Miejscu Piastowym odbył się etap finałowy Gminnego Konkursu Matematycznego.Celem konkursu jest popularyzacja matematyki, rozwijanie zdolności oraz zainteresowań uczniów. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV - VIII. Uczniowie rozwiązywali zadania matematyczne, musieli wykazać się umiejętnością logicznego myślenia, sprawnością rachunkową oraz wyobraźnią geometryczną. Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Kucia (kl. IV), Grzegorz Kmiecik (kl. V), Maciej Lenik (kl. VI) oraz Kamil Kucia (kl. VII). Kacper i Kamil w swoich kategoriach zajęli wysokie III miejsce. Ogólnie na siedem szkół, nasza szkoła zajęła IV miejsce. Opiekunem był pan Łukasz Dołęgowski.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz życzymy dalszych sukcesów matematycznych.

W tym miesiącu: 1991