Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Stanisławy Grelli we Wrocance

Grellaki w swoim sadzie

Utworzono dnia 30.04.2019

Grellaki otrzymały grant na założenie tradycyjnego sadu w ramach projektu organizowanego przez BOŚ. Za otrzymane środki pieniężne posadzono 5 sadzonek gruszy, 5 sadzonek agrestu i porzeczek oraz 20 krzaczków truskawek. Opiekunka grupy wykonała najważniejsze zadanie- posadziła drzewka i krzewy. W najbliższych dniach młodzi sadownicy posieją nasiona kwiatów i zadbają o pielęgnację drzewek. Sad został otoczony siatką, aby "nieproszeni goście" nie zawitali do niego. W planie jest jeszcze wzbogacenie mini sadu ławeczką i małym ulem dla pszczółek, które upodobałyby sobie to miejsce. We wtorek uczniowie zawiesili na ogrodzeniu tabliczkę informacyjną.

W bieżącym roku będziemy obchodzili 10. rocznicę nadania imienia Stanisławy Grelli naszej szkole. Nasz sad, założony przez Grellaków, jest upamiętnieniem tej uroczystości. Myślimy, że nasza patronka byłaby zadowolona z działań czwartoklasistów, ponieważ w jej życiu praca na roli była bardzo ważna. / M. Baran/

https://photos.app.goo.gl/gHjhLvFKjS3Xc4xX7

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 487

W poprzednim tygodniu: 552

W tym miesiącu: 2315

W poprzednim miesiącu: 2200

Wszystkich: 72505

Zegar

Imieniny

MISJA NASZEJ SZKOŁY

Dziecko jest dla nas największym dobrem, dlatego umożliwiamy mu maksymalną realizację własnych możliwości w klimacie wzajemnego szacunku, w którym każdy doświadcza miłości i wsparcia  z jednoczesnym poszanowaniem godności i własnej wartości.