„JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE”

Utworzono dnia 03.11.2022

„Każdy człowiek ma prawo do szczęścia

i swego miejsca w społeczności”

Maria Grzegorzewska

Drugoklasiści wzięli udział w lekcji poświęconej osobom niewidomym w ramach kampanii społecznej „JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE” z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski. Uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonują na co dzień osoby niewidome. Mogli również sami wejść w rolę osoby niewidomej przy zastosowaniu między innymi technik dramowych koncentrujących się na zmyśle dotyku i słuchu, a jednocześnie wyłączeniu zmysłu wzroku. Poruszanie się przy pomocy białej laski z zasłoniętymi oczami okazało się niezwykłym doświadczeniem. Wejście w rolę widzącego przewodnika, odgrywanie scenek niosących pomoc osobie niewidomej w różnych sytuacjach, służyło rozwijaniu umiejętności społeczno-emocjonalnych uczniów oraz kształtowaniu postawy empatycznej. Dzieci dowiedziały się również o pracy tzw. psa przewodnika i zasadach, o jakich należy pamiętać podczas spotkania z nim. Na koniec uczniowie w grupach, na podstawie wiadomości zdobytych w czasie lekcji, określali zdania prawdziwe i fałszywe. Zadanie wykonali celująco!

N. Barańska

W tym miesiącu: 1907