Jesienny spacer sensoryczny

Utworzono dnia 13.10.2022

W tym roku szklonym klasa pierwsza bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Gramy Zmysłami". Głównym założeniem projektu jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci. Tworzenie odpowiednich warunków do poznawania świata wieloma zmysłami oraz budowania wiedzy na temat integracji sensorycznej.

Pierwszaki wybrały się na jesienny spacer sensoryczny wykorzystując piękną jesienną aurę. To właśnie jesień, jak żadna inna pora roku obfituje różnorodnością bodźców zmysłowych. Nasz sensoryczny spacer do parku był oparty na uaktywnieniu i zaangażowaniu narządów zmysłu w całościowym odbiorze scenerii jesiennej, dzięki którym dzieci mogły doświadczać, przeżywać, badać zmieniającą się przyrodę. Cieszyliśmy wzrok przecudnymi barwami jesieni, wsłuchiwaliśmy się w odgłosy szeleszczących liści pod stopami. Z całym zapasem jesiennych darów wróciliśmy do szkoły, a one zapewne będą stanowiły inspirację do kreatywnych prac plastycznych. Jesienny spacer odprężył nas wszystkich i dodał energii do dalszej pracy.

Zapraszamy do fotorelacji:

E. Józefczyk