Kl. II w zdalnym Uniwersytecie Dzieci

Utworzono dnia 11.05.2020

Uczniowie kl. II, mimo zaistniałej sytuacji nauczania zdalnego, nadal realizują zadania w projekcie z zakresu przedsiębiorczości. Tym razem zastanawialiśmy się nad tematem: Jak uczyć się na własnych błędach? Uczniowie oglądnęli film i poznali historię ich rówieśnika – Adasia oraz poznali sylwetki wynalazców samolotu. Bracia Wright zapisali się w historii lotnictwa 17 XII 1903r. Wtedy to skonstruowany przez nich ,,Flyer” wzbił się w powietrze i przez 12sekund pokonał dystans 36,6 m. Miało to miejsce w stanie Północna Karolina na wschodzie USA. Tak zaczęła się era podboju nieba i rozwoju lotnictwa. Jednak bracia zyskali sławę dopiero kilka lat później, po wielu zmianach i ulepszeniach swojego pierwszego samolotu. Zanim osiągnęli sukces konstruując samolot, popełniali  wiele błędów podczas pracy. Wiemy już, że każdy popełnia błędy, gdy uczymy się czegoś nowego lub staramy się być coraz lepsi w jakiejś umiejętności. Uczniowie naszej klasy podczas wykonywania swoich prac- wymyślony pojazd czy rysunek z pamięci mieli – okazję się o tym przekonać. W czasie spotkań zdalnych wspólnie odpowiadaliśmy na pytania: jak można się czuć, gdy coś nam nie wychodzi, czego potrzeba było wynalazcom i bohaterowi Adasiowi, aby spełnić swe marzenie, cele. Nasze wnioski: Wytrwałość, uwaga, wnioskowanie oraz wyciąganie wniosków z popełnionych wcześniej błędów to …droga do sukcesu, czego wszystkim życzymy. Spełniajcie swe marzenia z uśmiechem na ustach.

Uczniowie kl. II z wychowawcą