Klasa IV będzie sadziła "Tradycyjny sad" z gruszami.

Utworzono dnia 06.02.2019

23 stycznia 2019 roku podczas zajęć z wychowawcą powstał nasz Zespół Młodych Sadowników. Wymyśliliśmy dla siebie nazwę Grellaki. Jesteśmy uczniami klasy IV. Opiekunka zespołu to nasza wychowawczyni klasy. Liderem naszej grupy wybraliśmy Kacpra Kucię. Przystępujemy do konkursu, którego celem jest pozyskanie środków na nasz szkolny mini sad.  Mamy na to dużo miejsca, które położone jest w pięknym zacisznym zakątku. Najpierw przydzieliliśmy role poszczególnym uczniom naszej klasy. Są wśród nas rysownicy, informatycy, kronikarze oraz pisarze. Następnie zapoznaliśmy się ze stroną internetową „Tradycyjny sad”. Po rozpoznaniu zadań przystąpiliśmy do działań. Oczywiście pierwszą pracą było założenie naszej kroniki sadowniczej. Następnie poszukiwaliśmy informacji na temat wartości owoców, które wszyscy uwielbiają. Są to naprawdę wartościowe owoce, ponieważ pomagają w różnych chorobach, obniżają ciśnienie krwi, pomagają w gorączce i przeziębieniach. Musicie wiedzieć, że gruszki warto spożywać, ponieważ zawierają wiele cennych witamin. Z internetu dowiedzieliśmy się, że gruszki warto sadzić na wiosnę lub w jesieni. Najpierw należy wykopać dość duży dołek, wsypać kompost, zasypać korzeń i obficie podlać. Kiedy drzewka się przyjmą, trzeba pamiętać o ich przycinaniu. Kolejnym zadaniem było poszukanie informacji na temat szkodników i chorób tych drzew owocowych. Oczywiście, aby gruszki urosły, należy wszystkie szkodniki zwalczać odpowiednimi preparatami. Problemem są także różne choroby grusz, które również należy zwalczać. Oczywiście nie jest to proste, ale miejmy nadzieję, że sobie poradzimy. Jeśli wygramy konkurs, w naszym sadzie posadzimy kilka najstarszych odmian gruszy, aby te szlachetne gatunki nie wyginęły. Miejmy nadzieję, że nasze grusze przyjmą się i za kilka lat zbierzemy pełne kosze najstarszych gatunków tych owoców. 6 lutego zaprezentowaliśmy swoje działania na szkolnym apelu. Wykonaliśmy prezentację, którą oglądnęli wszyscy uczniowie naszej szkoły.

W tym miesiącu: 2004