KONKURS PLASTYCZNY „Moje serce dla św. Jana Pawła II”

Utworzono dnia 04.05.2020

Zachęcamy dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów kl.II - III do udziału w szkolnym konkursie. Szczegóły w rozwinięciu.

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO „Moje serce dla św. Jana Pawła II”

Historia życia Karola Wojtyły to wielowątkowa opowieść o artyście, filozofie, duszpasterzu, wychowawcy młodzieży oraz polityku o wielkim wpływie na kształt dzisiejszego świata. Tym, co łączy wszystkie jego życiowe powołania jest humanistyczne przesłanie, pełne wiary w drugiego człowieka oraz przekonanie o potrzebie dialogu i porozumienia ponad różnicami kulturowymi i ideologicznymi. Jego fascynująca biografia dowodzi, że ludzkie życie może być zwyczajne w swej niezwykłości. Jan Paweł II kochał dzieci... Z okazji 100 Rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, przypadającej 18 maja 2020 r. zapraszamy dzieci do udziału w konkursie.

Organizator: Szkoła Podstawowa im. Stanisławy Grelli we Wrocance

I. Cele konkursu:

Celem konkursu jest:

• Uczczenie 100 Rocznicy urodzin Jana Pawła II.
  • Przybliżenie sylwetki Papieża Polaka wśród dzieci. Powrót do wspomnień o ponadczasowym dziedzictwie związanym z życiem i całym pontyfikatem Jana Pawła II.
  • Przekazanie dzieciom przez Rodziców i bliskich historii związanych z Janem Pawłem II dotyczących dorobku papieża i ukazanie jego aktualności wobec wyzwań i dylematów współczesności.
  • Nauka szacunku i miłości do historii, tradycji, religii oraz wyrażenie wdzięczności za dar pontyfikatu Papieża Polaka.
  • Wspólne przeżywanie uroczystości związanych z rocznicą.

II. Warunki uczestnictwa:

1. Konkurs skierowany jest do uczniów klas II i III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej im. Stanisławy Grelli we Wrocance.

III. Warunki techniczne:

1. Każdy uczeń wykonuje pracę w kształcie żółtego serca. Technika zdobienia serca dowolna. Uczestnicy mogą korzystać z technik takich jak m.in.: rysunek, malarstwo, papieroplastyka, wyklejanie, plastelina, foto-kolaż i inne.
  2. Format prac plastycznych: kształt serca kartka A4. Serce wycinamy i później dekorujemy.
  3. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu więcej niż jedną pracę.
  4. Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu.
  5. Z nadesłanych prac zostanie stworzony wspólny plakat „PAMIĘTAMY”
  6. Zapraszamy Rodziców do pomocy przy pracy. Dodatkowo zachęcamy do odwiedzenia portali internetowych gdzie można znaleźć wiele przydatnych informacji; ważnych dat, myśli, fotografii.

IV. Termin odsyłania prac:

Prace należy złożyć drogą mailową na adres: spwrocanka@gmail.com w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 maja 2020 roku (piątek) z dopiskiem w temacie wiadomości:

„Moje serce dla św. Jana Pawła II”

Imię i nazwisko uczestnika, klasa

V. Rozstrzygnięcie konkursu:

Komisja konkursowa rozstrzygnie konkurs w dwóch kategoriach:

kat. I - Przedszkole

kat. II - Klasy II, III

VI. Ogłoszenie wyników konkursu

O wynikach konkursu uczestnicy zostaną poinformowani poprzez stronę internetową szkoły. Wszystkie wysłane prace będą zaprezentowane na stronie szkoły.

VII. Organizator zastrzega sobie zmiany w regulaminie.