Konkurs plastyczny dla uczniów kl. I-VIII SP Wrocanka

Utworzono dnia 08.11.2022

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. STANISŁAWY GRELLI WE WROCANCE

„NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ MOIMI OCZAMI”

I. Organizator

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Stanisławy Grelli we Wrocance.

Konkurs jest organizowany w związku obchodzonym 3 grudnia Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych w ramach projektu „Każdy inny, wszyscy równi”.

Koordynatorem konkursu są: p. Elżbieta Józefczyk oraz p. Natalia Barańska

II. Cele konkursu:

1. Uwrażliwianie uczniów na obecność i potrzeby osób niepełnosprawnych.
  2. Wzbudzanie w uczniach pozytywnych refleksji na temat niepełnosprawności.
  3. Rozwijanie wyobraźni i talentu plastycznego.

III. Warunki uczestnictwa

• Konkurs skierowany jest dla uczniów klas I-VIII.
  • Prace będą oceniane w następujących kategoriach wiekowych: klasy I-III, klasy V-VIII.
  • Zadnie konkursowe polega na wykonaniu pracy plastycznej na kartce A4 dowolną techniką (praca płaska)..
  • Praca powinna zawierać elementy związane z tematem niepełnosprawności (Pytania pomocnicze: Jak widzę osobę niepełnosprawną? Jak mogę jej pomóc w codziennym funkcjonowaniu? Jakie bariery i trudności napotykają osoby niepełnosprawne? Jak mogę spędzać czas z osobą niepełnosprawną?).

IV. Termin i miejsce składania prac

Pracę należy czytelnie podpisać na jej odwrocie (imię, nazwisko, klasa) i przekazać p. Elżbiecie Józefczyk lub p. Natalii Barańskiej do dnia 29 listopada 2022r.

V. Rozstrzygnięcie konkursu

Jury wybierze najciekawsze prace w każdej kategorii wiekowej, najlepiej ilustrujące temat konkursu. Jury w ocenie uwzględni przede wszystkim:

• dobór treści do tematu,
  • estetykę wykonania,
  • oryginalność i pomysłowość,
  • samodzielność wykonania pracy.

Organizatorzy przewidują nagrody dla zwycięzców oraz dyplomy dla wszystkich uczestników konkursu.

VI. Ogłoszenie wyników konkursu

Ogłoszenie wyników konkursu oraz  rozdanie nagród odbędzie się w dniu 2 grudnia 2022r.

W tym miesiącu: 2004