Lekcja przyrody w klasach I-III

Utworzono dnia 21.12.2018

W środę 19 XII uczniowie kl. I-III uczestniczyli we wspólnych zajęciach w ramach edukacji przyrodniczej. Przygotowali je tatusiowie naszych uczniów Natalii – p. Piotr Guzik oraz tata Jasia i Franka – p.Szymon Węgrzyn. Obaj panowie przekazali nam dużo wiadomości na temat ptaków zimujących w Polsce. Dzięki pięknym zdjęciom poznaliśmy ich wygląd, niektóre zwyczaje oraz ciekawostki. Umiemy już rozpoznać rodzaje sikorek i dzięciołów oraz podać nazwy wielu ptaków, spotykanych  zimą jak kowalik, kos, kwiczoł, zięba i wiele innych. Wiemy, że popularne sójki i gawrony to ptaki migrujące.  Przylatującego zimą gila rozpoznali wszyscy, ale o jemiołuszce przypomniał nam p. Szymon i wytłumaczył, skąd nazwa tego ptaka - od jemioły, której owoce są jego przysmakiem. Owocujące krzewy to ważne źródło pokarmu dla ptaków a przed naszą szkołą zawisł nowy karmnik. Postaramy się dokarmiać ptaki zimą, tym bardziej,  że zostaliśmy zaopatrzeni w sporą ilość pokarmu dla ptaków. Dzieci ze świetlicy zadbają o to, aby ptaki mogły przetrwać zimę, pamiętając, że pomagamy ptakom aż do wiosny. Bardzo dziękujemy naszym gościom za poświęcony czas i przekazaną wiedzę.