Pierwszaki w bibliotece

Utworzono dnia 02.12.2018

27 listopada uczniowie pierwszej klasy wraz z wychowawczynią kolejny raz odwiedzili bibliotekę szkolną. Nawiązując do niedzielnego Dnia Pluszowego Misia, wspólnie przeczytaliśmy opowiadanie pt. „Lekcja pływania” z serii „Bajki o Misiach” autorstwa A. Cholewińskiej-Szkolik oraz rozmawialiśmy o znanych i mniej znanych misiowych bohaterach książek. Na koniec uczniowie dowiedzieli się czym jest orgiami i sami złożyli z papieru zakładki w kształcie misiów.

To kolejne spotkanie z pierwszakami w bibliotece. Na pierwszym z nich uczniowie poznawali regulamin i zasady panujące w tym miejscu i dowiedzieli się co należy zrobić, aby wypożyczyć książkę, do czego służą karty umieszczane w książkach oraz czym jest tajemnicza skrzynka mieszcząca w sobie wiele zapisanych kart . Dzieci poznały również nietypowe książki m.in. takie, które nie zawierają liter, rozkładane bajeczki, a także publikacje, które pomogą im w nauce czytania. / K.Stec, fot. A.Zyzańska/

W tym miesiącu: 2012