Piknik naukowy w muzeum w Bóbrce

Utworzono dnia 21.12.2018

11 grudnia uczniowie kl.1-3 brali udział w Mikołajkowym Pikniku Naukowym w Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce. W spotkaniu brały też  udział inne szkoły z pobliskich miejscowości. Wszystkie dzieci  świetnie bawiły się podczas zabaw muzyczno – ruchowych, a wychowawcy oraz inni nauczyciele sprawowali opiekę nad uczestnikami spotkania. Były zabawy z chustą animacyjną, przejście nad poprzeczką, bańki mydlane, sztuczny śnieg  i wiele innych ciekawych zajęć. Jedną z atrakcji okazała się maszyna do rozrzucania cukierków. Po zakończonych zabawach przyszedł czas na odpoczynek. Wszyscy udaliśmy się do specjalnego miejsca zwanego planetarium, by obserwować niebo, gwiazdozbiory, planetę Ziemię, Słońce i dowiedzieć o  nich wielu ciekawych informacji. Pan, który był odpowiedzialny za prowadzenie  prelekcji odpowiadał na różnorodne pytania uczniów. Przypuszczać można, że astronomia zaciekawiła niektórych uczestników spotkania. Dzieci były zachwycone sensem o gwieździstym niebie. Każdy mógł wyobrazić sobie przez chwilę, że jest w kosmosie. Planety i gwiazdy były „jak na wyciągnięcie ręki”. Po obejrzanym seansie nastąpiło rozdanie prezentów przez Świętego Mikołaja oraz słodki poczęstunek. Takie spotkania jak te są dla dzieci bardzo ważnym przeżyciem. Oprócz zabaw integracyjnych, które przełamują strach i nieśmiałość, jest okazja, żeby poznawać nowe rzeczy i miejsca oraz rozszerzać swoje zainteresowania.