Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Stanisławy Grelli we Wrocance

Pokaz ratownictwa medycznego

Utworzono dnia 08.03.2019

7 marca w naszej szkole odbył się pokaz ratownictwa medycznego,w którym uczestniczyły przedszkolaki oraz dzieci z klasy II i III. Spotkanie prowadził Pan Michał P, ratownik medyczny.

    Na zajęciach pierwszej pomocy dzieci uczyły się przede wszystkim prawidłowego wzywania pomocy przez telefon, zachowania w razie utraty przytomności, ułożenia poszkodowanego w pozycji bezpiecznej oraz reanimacji oddechowo – krążeniowej, a teraz zgodnie z obowiązującymi przepisami krążeniowej. Ratownik pokazał jak zabezpieczyć poszkodowanego stosując folię termiczną. Dzieci miały możliwość nie tylko zobaczyć jak poszczególne czynności się wykonuje, ale również same spróbować, gdyby znalazły się takiej sytuacji.

      Pokaz cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Był ciekawą formą doskonalenia i poszerzenia wiadomości i umiejętności tak ważnych dla ratowania życia ludzkiego.

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,D1865CC87BCB63A57F3BFE9856492DD152C8466B#/

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 405

W poprzednim tygodniu: 500

W tym miesiącu: 1552

W poprzednim miesiącu: 1716

Wszystkich: 49222

Zegar

Imieniny

MISJA NASZEJ SZKOŁY

Dziecko jest dla nas największym dobrem, dlatego umożliwiamy mu maksymalną realizację własnych możliwości w klimacie wzajemnego szacunku, w którym każdy doświadcza miłości i wsparcia  z jednoczesnym poszanowaniem godności i własnej wartości.