Przedstawiciele ZSGH i „ Naftówki” w naszej szkole

Utworzono dnia 05.02.2019

28 stycznia i 4 lutego najstarsi uczniowie naszej szkoły spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Gastronomiczno- Hotelarskich w Iwoniczu Zdroju oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Krośnie. Przedstawili oni ofertę edukacyjną swoich szkół na temat kierunków kształcenia, przebiegu nauki oraz możliwości dalszej kariery po ukończeniu szkoły średniej.

Celem tej wizyty było przedstawienie atrakcyjnej ścieżki kształcenia zarówno w klasach licealnych jak i technicznych. Współczesny rynek pracy wymaga od pracowników elastyczności i konieczności zmiany zawodu lub wykonywaniu kilku profesji jednocześnie. I tutaj niezaprzeczalnym atutem może być wykształcenie zawodowe  oferowane przez te oto właśnie szkoły.

Największą popularnością cieszyły się kierunki: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik geolog, technik górnictwa otworowego, kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne oraz kierunek ratowniczo- obronny.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za przybycie do naszej szkoły i ciekawe przedstawienie możliwości kształcenia.