Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Stanisławy Grelli we Wrocance

RULETKA Z ĆWICZENIAMI NA DOBRY POCZĄTEK DNIA

Utworzono dnia 06.05.2020

W obecnej sytuacji nauka w domu jest koniecznością.  W trakcie nauki nasza koncentracja ulega „zużyciu”. Po około 25-30 minutach słabnie, po kolejnych kilkunastu mocno opada. Dlatego w trakcie nauki, czy też bardziej ogólnie – podczas pracy głową - co 25-30 minut powinniśmy robić przerwy. Dzięki nim możemy odbudować, a potem utrzymać przez długi okres czasu wysoką koncentrację i zaangażowanie.

Przerwa powinna być na tyle długa, by dała możliwość regeneracji, ale i na tyle krótka, by po je zakończeniu można było nadal pozostać w wysokim stanie skupienia. Jej optymalna długość to 5-7 minut.

Przerwa jest również nagrodą po wysiłku umysłowym – a jeśli jest nagrodą to mózg podczas jej trwania uwalnia dopaminę,  co ułatwia wejście w stan relaksu i odprężenie w trakcie jej trwania. Następnne przejścia do kolejnego etapu nauki ułatwia to zapamiętywanie informacji na poziomie pamięci długotrwałej. 

Z kolei gdy pracujemy koncepcyjnie i jesteśmy w trakcie myślenia problemowego, to przerwa pozawala na przetwarzanie informacji na poziomie nieświadomym czyli inkubację, której efektem może znalezienie rozwiązania problemu.

Na tą okoliczność przygotowałam dla Was ruletkę z ćwiczeniami, które możecie wykonać w przerwie między nauką albo w innym dowolnym czasie.  Powodzenia :) :) :) :) :)

                                                                                                                                                       Barbara Lenik

https://wordwall.net/resource/1351207/codzienne-poranne-%c4%87wiczenia-dla-uczni%c3%b3w-sp-wrocanka?fbclid=IwAR2zrmYbSPY3bYTILa1dY_jAXE86tG3Hxm6V9a6CUPLrq88-xmG4mFAe3XI 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 328

W poprzednim tygodniu: 568

W tym miesiącu: 2158

W poprzednim miesiącu: 2210

Wszystkich: 179056

Zegar

Imieniny

MISJA NASZEJ SZKOŁY

Dziecko jest dla nas największym dobrem, dlatego umożliwiamy mu maksymalną realizację własnych możliwości w klimacie wzajemnego szacunku, w którym każdy doświadcza miłości i wsparcia  z jednoczesnym poszanowaniem godności i własnej wartości.