Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Stanisławy Grelli we Wrocance

Sensoryczna matematyka w klasie I

Utworzono dnia 23.11.2022

Zabawy i gry dydaktyczne spełniają ogromną rolę w  rozwijaniu kompetencji matematycznych dzieci. Kształtują pojęcia matematyczne, pomagają dzieciom w zdobywaniu doświadczeń w zakresie działań matematycznych, ćwiczą technikę rachunkową, umożliwiają zrozumienie trudnych pojęć matematycznych, pozwalają na samodzielne wyciąganie wniosków z przeżywanych sytuacji.

W klasie pierwszej odbyły się kolejne zajęcia z projektu edukacyjnego "Gramy zmysłami". Tematem zajęć była sensoryczna matematyka. Pierwszaki zagrały w grę planową, w trakcie której rzucali kostką, losowali pytania i rozwiązywali zadania matematyczne. Dodawali, odejmowali, rozwiązywali rebusy, oraz odgadywali kształty figur geometrycznych - a przy tym bardzo dobrze się bawili.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji:

https://www.canva.com/design/DAFSfnpbmQY/dTuTlzLAETWv9zbyI0NXJQ/watch?utm_content=DAFSfnpbmQY&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton

A. Rozel

M. Pachana

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 866

W poprzednim tygodniu: 1509

W tym miesiącu: 3945

W poprzednim miesiącu: 3055

Wszystkich: 138560

Zegar

Imieniny

MISJA NASZEJ SZKOŁY

Dziecko jest dla nas największym dobrem, dlatego umożliwiamy mu maksymalną realizację własnych możliwości w klimacie wzajemnego szacunku, w którym każdy doświadcza miłości i wsparcia  z jednoczesnym poszanowaniem godności i własnej wartości.