Sensoryczna matematyka w klasie I

Utworzono dnia 23.11.2022

Zabawy i gry dydaktyczne spełniają ogromną rolę w  rozwijaniu kompetencji matematycznych dzieci. Kształtują pojęcia matematyczne, pomagają dzieciom w zdobywaniu doświadczeń w zakresie działań matematycznych, ćwiczą technikę rachunkową, umożliwiają zrozumienie trudnych pojęć matematycznych, pozwalają na samodzielne wyciąganie wniosków z przeżywanych sytuacji.

W klasie pierwszej odbyły się kolejne zajęcia z projektu edukacyjnego "Gramy zmysłami". Tematem zajęć była sensoryczna matematyka. Pierwszaki zagrały w grę planową, w trakcie której rzucali kostką, losowali pytania i rozwiązywali zadania matematyczne. Dodawali, odejmowali, rozwiązywali rebusy, oraz odgadywali kształty figur geometrycznych - a przy tym bardzo dobrze się bawili.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji:

A. Rozel

M. Pachana