Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Stanisławy Grelli we Wrocance

Spotkanie z leśnikiem

Utworzono dnia 16.06.2019

„ Uczymy się miłości do przyrody

uczymy się spostrzegać jej piękno

cieszyć się nim,

podziwiać je

i postrzegamy dzieci

by tego piękna nie niszczyły”

   H. Zdzitowiecka

 

14 czerwca w naszej szkole odbyła się prelekcja z panią leśnik Pauliną Zdeb z Nadleśnictwa Dukla. Celem spotkania było zapoznanie dzieci i młodzieży z pracą leśnika, kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody, zachęcenie dzieci i młodzież do opiekowania się i dokarmiania zwierząt leśnych i ptaków w okresie zimy, pogłębianie wiadomości na temat ptaków i zwierząt żyjących w środowisku leśnym oraz uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczym ze strony człowieka.

Pani leśnik opowiedziała o swoim podstawowym obowiązku jakim jest troska o las. Mówiła o zwierzętach i ptakach zamieszkujących to miejsce, o ich zwyczajach i potrzebach. Dzieci dowiedziały się, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Wspólnie przypomnieliśmy zasady zachowania się w lesie (m.in. zachowanie ciszy, porządku, unikanie kontaktu z dzikimi zwierzętami). Dzieci dowiedziały się w jaki sposób pomagać zwierzętom i ptakom przetrwać zimę. Pani leśnik zainteresowała swoimi opowieściami wykorzystując różne ilustracje, obrazki, filmy. Zachęciła również do pobrania aplikacji „RATUNEK” , która umożliwia automatyczne przesłanie SMS z lokalizacją osoby dzwoniącej i kontakt telefoniczny ze Służbami Ratowniczymi działającymi w Polsce, w regionach górskich, czyli GOPR i TOPR i na obszarach wodnych, czyli WOPR i MOPR. Numer ratunkowy w górach 601 100 300 i numer ratunkowy nad wodą 601 100 100 udostępnione przez operatora telefonii komórkowej Plus są zintegrowane z aplikacją.

Na koniec spotkania dzieci młodsze otrzymały odblaski w kształcie zwierzątek leśnych, a starsze opaski odblaskowe. Dzięki tym zajęciom dzieci lepiej poznały zasady ochrony przyrody i opieki nad zwierzętami i ptakami.

Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Dukla za przeprowadzenie ciekawej prelekcji dla ucznów naszej szkoły. / B. Lenik /

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,F2A39A4DCF3B067DF653D77FDC3B07E108B342A0#/

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,D42C8134672712956FCB5C09DFFD17C8EC3C7FDB#/

 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 487

W poprzednim tygodniu: 552

W tym miesiącu: 2315

W poprzednim miesiącu: 2200

Wszystkich: 72505

Zegar

Imieniny

MISJA NASZEJ SZKOŁY

Dziecko jest dla nas największym dobrem, dlatego umożliwiamy mu maksymalną realizację własnych możliwości w klimacie wzajemnego szacunku, w którym każdy doświadcza miłości i wsparcia  z jednoczesnym poszanowaniem godności i własnej wartości.