Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Stanisławy Grelli we Wrocance

Spotkanie z Zippim – KOMUNIKACJA

Utworzono dnia 18.11.2022

„Miłe słowa mogą być krótkie i łatwe do wypowiedzenia, ale ich echo jest prawdziwie nieskończone”. Matka Teresa 

Potrzeba komunikowania się z otoczeniem to bez wątpienia najważniejsza potrzeba psychiczna każdego człowieka. Porozumiewanie się za pomocą mowy jest naturalne i bezproblemowe dla większości dzieci i dorosłych. Mowa pozwala na wzajemne komunikowanie się dwóch osób, wyrażenie własnych uczuć, myśli, potrzeb oraz wymianę informacji.

Uczniowie pierwszej klasy zrealizowali II moduł z programu profilaktycznego "Przyjaciele Zippiego". Celem zajęć było doskonalenie umiejętności wyrażania własnych uczuć i uważnego słuchania innych. Poprzez scenki sytuacyjne dzieci uczyły się prosić o pomoc, wspólnie ustalały do kogo mogą zwrócić się, gdy mają problem. Poznały co to jest komunikacja werbalna oraz niewerbalna. Pierwszaki z zainteresowaniem słuchały o komunikacji alternatywnej czyli porozumiewania się bez słów mówionych.

Zapraszamy na prezentację:

https://www.canva.com/design/DAFRxUfCCvI/5Ce9dwXyuYU2NAHLMrbjEA/view?utm_content=DAFRxUfCCvI&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton

A. Rozel

M. Pachana

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 863

W poprzednim tygodniu: 1509

W tym miesiącu: 3942

W poprzednim miesiącu: 3055

Wszystkich: 138557

Zegar

Imieniny

MISJA NASZEJ SZKOŁY

Dziecko jest dla nas największym dobrem, dlatego umożliwiamy mu maksymalną realizację własnych możliwości w klimacie wzajemnego szacunku, w którym każdy doświadcza miłości i wsparcia  z jednoczesnym poszanowaniem godności i własnej wartości.