Sukces naszej uczennicy

Utworzono dnia 11.06.2019

W dniach 6-8 czerwca 2019r. uczennica klasy VIII Bernadeta Kucharska wraz z opiekunem panią Moniką Michalczyk uczestniczyły w podsumowaniu Ogólnopolskiego Konkursu "Arsenał Pamięci", które odbyło sie w Łodzi. Opisując wojenne historie swoich sąsiadów otrzymała tytuł laureata, dyplom i nagrody książkowe ale także cenne doświadczenie. Wzięła udział w uroczystej gali, która odbyła się w Pałacu Izraela Poznańskiego, wysłuchała wojennych wspomnień pani Gryzeldy Studzińskiej ps. "Zela", która jako młoda dziewczyna była sanitariuszką podczas Powstania Warszawskiego i świadkiem masakry ludności stolicy. Drugiego dnia uczestnicy konkursu zwiedzali okolice Łodzi. Jadąc kolejką wąskotorową z Rogowa do Jeżowa przeżyli atak zamaskowanych ludzi na pociąg. Było to upamiętnienie ataku jaki zorganizowały bojówki PPS w 1905 r. Potem było wspólne pieczenie kiełbasy, zwiedzanie Muzeum Kolei Wąskotorowej, arboretum i alpinarium, gdzie młodzi ludzie mogli podziwiać rośliny z różnych zakątków świata oraz  pięknej bazyliki w Łowiczu. Po pysznym obiedzie laureaci konkursu wraz z opiekunami i burmistrzem Łowicza udali się pod dawne łowickie więzienie gdzie 8 marca 1945 miała miejsce akcja uwolnienia  z rąk NKWD i UB Zbigniewa Fereta ps. "Cyfra". Nie zabrakło też czasu na integrację z młodymi ludźmi z całej Polski i "buszowanie" po sklepach łódzkiej Manufaktury. Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy  i życzymy dalszych sukcesów.