Utworzono dnia 03.10.2019

Wolontariat to przede wszystkim powołanie, a nie praca za darmo. To jedna z możliwości angażowania się w sprawy społeczne. Szkolne Koło Wolontariatu, którego   członkami są uczniowie klas VI-VIII pod kierunkiem  pani Moniki Michalczyk są bardzo zainteresowani ideą wolontariatu , czyli bezinteresownego niesienia pomocy ludziom potrzebującym.

W ramach działalności Szkolnego Koła Wolontariatu  organizowane są spotkania popularyzujące wiedzę o wolontariacie, służące organizacji wszelakich zbiórek i akcji charytatywnych. Dzięki naszym koleżankom i opiekunce koła udało nam się adoptować na odległość chłopca z Kamerunu, co dało mu sznsę na edukację. Przed nami kolejne wyzwania  i działania na rzecz niesienia bezinteresownej pomocy. Kolejna akcja, której się podejmujemy to "Opatrunek na ratunek" polegająca na zbiórce bandaży, gaz, plastrów, rękawiczek jednorazowych, strzykawek, które można przynosić do pokoju nauczycielskiego do 8 listopada. Praca wolontariuszy w Szkolnym Kole Wolontariatu  stwarza każdemu młodemu człowiekowi szansę na rozwój własnej osobowości. Pozwala na rozwijanie posiadanych umiejętności. Przyczynia się do odkrywania nowych talentów, nawiązywania nowych znajomości i przyjaźni, uczy też pracy. Buduje poczucia sensu z faktu pomagania innym i uzyskanie poczucia satysfakcji. Przede wszystkim przyczynia się do ciekawego i twórczego spędzenia wolnego czasu przez młodych ludzi.

„Człowiek jest wielki nie przez to,
 co ma, nie przez to, kim jest,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

W tym miesiącu: 2011