W atmosferze zbliżających się świąt

Utworzono dnia 21.12.2018

Boże Narodzenie to czas ciepła i spokoju oraz radosnych spotkań. Taki właśnie bożonarodzeniowy nastrój zapanował 21 grudnia w szkole we Wrocance.  W powietrzu unosił się zapach barszczu, pierogów oraz innych wigilijnych potraw. W klasach odbyły się spotkania uczniów i nauczycieli. Wszyscy dzielili  się opłatkiem, składając sobie nawzajem bożonarodzeniowe życzenia. Na zakończenie dnia przyszedł czas na szkolne jasełka, w których wystąpili uczniowie klas 2-3 oraz dzieci z punktu przedszkolnego i świetlicy. Wszyscy zgromadziliśmy się na sali gimnastycznej, by wspólnie przeżyć „Cichą  noc…” i „cud”, bo w betlejemskiej szopce narodził się Boży Syn. Mali aktorzy wcielając się w rolę aniołków, pastuszków i innych postaci biblijnych przedstawili najpiękniej jak tylko potrafili tak ważne dla nas święto, jakim jest Boże Narodzenie. Piękne kostiumy, muzyka, dekoracje oraz śpiew kolęd przeniosły nas w atmosferę zbliżających się świąt. Mimo tremy aktorskiej każdy uczeń pięknie opanował swoją rolę. Przedstawiono scenę spotkania Maryi z Elżbietą, wędrówkę do Betlejem, czuwanie pastuszków, składanie darów i wiele innych. Na zakończenie Józef gestem uniesionej ręki pobłogosławił „lud”. Treści przekazane podczas Jasełek nakłaniają nas do autorefleksji, a dzieci uczą się „przygotowywać” swoje małe serduszka na przyjście Pana Jezusa. Mali aktorzy wiedzą, że nie majątek czyni nas szczęśliwymi… Przykładem tego jest Boży Syn, który przyszedł na świat w ubóstwie. Po wspólnym kolędowaniu dyrektor szkoły- pani Nina Hanus podziękowała uczniom oraz nauczycielom – p. A. Kuci oraz p. E. Głód za przygotowanie szkolnej akademii oraz złożyła wszystkim uczestnikom spotkania świąteczne życzenia.

W tym miesiącu: 1905