W CZYM TKWI ZDROWIE

Utworzono dnia 10.11.2022

,,W czym tkwi zdrowie ?”

Pod tym hasłem odbył się 8 listopada konkurs w Zespole Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Iwoniczu Zdroju. Z naszej szkoły zagościła tam delegacja uczniów z klasy VIII – ej. Byli to: Milena Skauba, Adrianna Longawa, Wiktoria Kołacz i Karol Kucharski. Ten zespół uczniów, pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego, wykonał prezentację, która została przesłana wcześniej do ,,Gastronomika” jako warunek przyjęcia na kolejny etap konkursu.

Uczniowie, oprócz zaprezentowania w Iwoniczu Zdroju swojej prezentacji, dobrze się bawili- brali udział w kilku konkurencjach sprawnościowych: dekorowaniu pierników, rozpoznawaniu przypraw i ziół, składaniu ręcznika oraz przenoszeniu zastawy stołowej na tacy. Udział w konkursie był też z pewnością możliwością poznania szkoły, poza oczywiście celem głównym - utrwaleniem i poszerzeniem wiedzy na temat odżywiania oraz jego wpływu na zdrowie w przyszłości. Także technologie informatyczne oraz wykorzystanie, a wcześniej poszukiwanie, informacji z różnych źródeł były przez uczniów doskonalone.

8 listopad to od 2007r. Europejski Dzień Zdrowego Żywienia i Gotowania – w przyszłych latach kolejne edycje odbędą również w tym dniu. Jako pamiątkę uczniowie i nauczyciel – opiekun otrzymali dyplomy. Nauczyciel otrzymał ,,Książkę kucharską”, która została przekazana do korzystania w naszej szkolnej bibliotece. Byliśmy jedynymi przedstawicielami szkół z gminy Miejsce Piastowe, a w przyszłości również będziemy chcieli ją tam reprezentować.

Barbara Lenik