W-F w domu

Utworzono dnia 24.03.2020
Drodzy uczniowie!
W związku z zaistniałą sytuacją pobyt w domu, wcale nie musi oznaczać mniej ruchu. Uważam,że dobrze byłoby zrobić w tym czasie coś dla siebie!!! Mam na myśli aktywność, która wpłynie korzystnie nie tylko dla Waszego ciała, ale i ducha, a co za tym idzie zdrowia. Bo to w dzisiejszym czasie jest najważniejsze!
Przesyłam nazwy do ciekawych aplikacji, dzięki, którym możecie poćwiczyć bez wychodzenia z domu.

WORKOUT TRAINER
Workout Trainer to zestaw ćwiczeń, podczas których będziecie prowadzeni przez certyfikowanych trenerów – zarówno w formie audio, zdjęć, jak i instrukcji wideo – co pomoże w zrozumieniu zasad konkretnych czynności i poprawności ich wykonywania. Macie do wyboru wiele rodzajów ćwiczeń i programów podzielonych na kategorie. Możecie też określić cel, który chcecie osiągnąć. Na przykład zrzucenie wagi czy zbudowanie masy mięśniowej.

JEFIT
Kolejna, świetna i zarazem darmowa aplikacja. Dzięki niej macie dostęp do 1300 ćwiczeń wraz z dokładnymi opisami i filmikami. Wszystko to jest podzielone na kategorie związane z częściami ciała – triceps, klatka piersiowa, brzuch, pośladki i tak dalej. To, co w niej ciekawe, to możliwość tworzenia własnego planu treningowego ze statystykami, które umożliwiają monitorowanie postępów. Można też dodawać zdjęcia swojej sylwetki i porównywać, jak się ona zmienia w trakcie realizowania programu treningowego. Jeśli macie ochotę, można porównywać online swoje osiągnięcia z innymi osobami używającymi aplikacji i motywować się w walce o świetną formę.

DAILY YOGA
W moim zestawieniu nie mogło zabraknąć również aplikacji dla miłośników jogi. Nawet w wersji bezpłatnej znajdziemy w niej mnóstwo świetnej jakości filmów instruktażowych. Jest przy tym bardzo intuicyjna w obsłudze. Mamy do wyboru ćwiczenia odpowiednie dla różnych partii ciała oraz programy treningowe. W wersji darmowej jest to program 12 dni z jogą dla początkujących. Co ciekawe, do dyspozycji są też specjalne playlisty z odpowiednią do ćwiczeń muzyką. Daily Yoga daje możliwość rejestracji indywidualnego konta i dołączenia do internetowej społeczności użytkowników aplikacji. Możemy tu dodawać znajomych i porównywać wyniki.

NIKE TRENING CLUB
Popularny producent odzieży sportowej stworzył swoją aplikację gdzie mamy dostęp do ponad 100 treningów, przygotowanych przez trenerów i sportowców Nike. Są to klipy instruktażowe z dźwiękiem, dzięki którym z łatwością udoskonalicie technikę i zwiększycie efektywność swoich treningów. W aplikacji coś dla siebie znajdą osoby o różnych poziomach sprawności i wytrzymałości. Można w nim tworzyć własne zestawy ćwiczeń lub skorzystać z gotowego planu treningowego. Mamy do wyboru programy dla początkujących, chcących schudnąć czy tych, którzy wolą pracować nad wzmocnieniem ciała. Aplikacja pozwala na wgranie swojej ulubionej muzyki, umożliwia wgląd do historii treningu i śledzenie postępów.

MY FITNESSPAL
Aktywność fizyczna bez połączenia jej z odpowiednim odżywianiem nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Aplikacja MyFitnessPal to po prostu dziennik posiłków, w którym będziecie wpisywać wszystko co zjecie. Program sam policzy kalorie i porówna je z określonym celem dobowym. Poza tym daje dostęp do 350 ćwiczeń wzmacniających i kondycyjnych oraz śledzi twoje postępy w walce z dodatkowymi kilogramami.

Póki co tyle. Pamiętajcie to tylko aplikacje! Ćwiczyć musicie Wy! Aplikacja nie sprawi, że bez ćwiczeń złapiecie odpowiednią formę. W najbliższym czasie prześlę kolejne materiały na e-dzienniku.
Może ktoś z Was ma inne godne polecenia? Piszcie czekam na Wasze opinie i sugestie.
Dużo zdróweczka Wam życzę!

Barbara Lenik- nauczyciel wychowania fizycznego