Warsztaty międzypokoleniowe

Utworzono dnia 16.05.2019

15 maja na zaproszenie Seniorów z Dziennego Domu Pomocy „Senior – WIGOR” oraz Gminnej Biblioteki Publicznej we Wrocance, uczniowie z klas 1-3 wraz z nauczycielami udali się do Domu Ludowego na warsztaty. W związku ze zbliżającym się Dniem Matki, Seniorzy przygotowali dla dzieci materiały do wykonania kwiatów z krepiny i bibuły. Koordynująca wszystko pani Madzia krok po kroku pokazywała dzieciom jak stworzyć piękne maki, stokrotki i chabry.  Dzieci mogły liczyć na pomoc starszych i chętnie z niej korzystały. Uśmiechnięte buźki uczniów pokazują, że taka forma warsztatów bardzo przypadła im do gustu.

Spotkanie pokazało nam, jak wiele możemy nauczyć się od naszych Seniorów. Serdecznie dziękujemy pani Madzi oraz Seniorom za tak ciepłe przyjęcie i zaangażowanie!

/K.Stec/