Wybory do Samorządu Szkolnego

Utworzono dnia 27.09.2019

We wrześniu odbyły się wybory do samorządów klasowych. Następnie wyłoniono kandydatów na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Dwoje z nich zaprezentowało swój program wyborczy. Po zapoznaniu uczniów klas IV- VIII z propozycjami kandydatów odbyły się demokratyczne wybory na szefa uczniowskiej władzy. Po zliczeniu głosów przez komisję wyborczą ogłoszono wynik. Przewodniczącą została uczennica klasy VIII- Paula Szybisty, jej zastępcą- kolega z tej samej klasy- Filip Jakubowicz, a pozostali przedstawiciele rad klasowych- członkami. Teraz nastąpił czas na spokojną realizację punktów programu wyborczego Pauli. Oto jej propozycje na bieżący rok szkolny.

1. Zorganizowanie w szkole klubu dla uczniów.
  2. Dzień bez jedynki( w pierwszą środę miesiąca).
  3. Dzień bez zadań domowych( pierwszą środę miesiąca).
  4. Wyjazd na lodowisko( przynajmniej jeden).
  5. Wyjazd do Energylandii.
  6. Wyjazd do kina( przynajmniej jeden).
  7. Ściana dla klasy VIII, aby została pamiątka po absolwentach.
  8. Konkursy( sportowe).
  9. Poczta walentynkowa.
  10. Szkolne koła zainteresowań.
  11. Dzień solenizanta.

Przystępujemy do realizacji poszczególnych punktów planu. Mamy nadzieję, że z pomocą opiekunki - Małgorzaty Baran - uda się nam zrealizować wszystkie zadania. / M. Baran/