WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE GANG SŁODZIAKÓW

Utworzono dnia 30.11.2018

Nasza szkoła uczestniczyła w akcji ogłoszonej przez sieć sklepów Biedronka. Zadaniem tej akcji było propagowanie systematycznego nawyku czytania książek oraz przeprowadzenie Dnia Głośnego Czytania. Klub Czytelniczy- uczniowie klasy VII - przeprowadzili kilka akcji czytelniczych dla najmłodszych. Wszyscy uczniowie klas I-III brali udział w tych akcjach. Dzieci dostawały kolorowanki, a starsi uczniowie czytali im bajki o różnej tematyce. Opiekunka Klubu Czytelniczego- nauczycielka języka polskiego - zachęciła wychowawców klas I-III do uczestnictwa ich uczniów w konkursie plastycznym, którego celem było wykonanie pracy plastycznej na temat dalszych losów Słodziaków. Należało także opisać przebieg Dnia Głośnego Czytania. Na konkurs wysłano prace uczniów z klas I-III. Prace konkursowe przyjmowano do 24 października 2018.
Zgłosiło się aż 4812 klas z całej Polski, których uczniowie wymyślili własne wersje nowych przygód Gangu Słodziaków. W zależności od poziomu:
• Klasy I rysowały swoje historie
• Klasy II tworzyły komiksy
• Klasy III pisały krótkie opowiadania z ilustracjami

Osiągnęliśmy sukces, ponieważ klasa II naszej szkoły znalazła się w tych 5000 klas z całej Polski jako wyróżniona. Dzieci otrzymają milutkie upominki- poduszki Słodziaka. Wszyscy uczestnicy w spotkaniach czytelniczych wezmą udział w szkolnym losowaniu Słodziaków i innych upominków, które zostanie przeprowadzone na koniec naszej szkolnej akcji w dniu 5 grudnia. W tym dniu Klub Czytelniczy zagości u dzieci wraz z Mikołajem. To właśnie święty Mikołaj rozlosuje dla dzieci upominki.
Wszystkie prace zakwalifikowane do konkursu można obejrzeć w Galerii Prac.

prace uczniów klasy II https://szkolneprzygodyslodziakow.pl/galeria-prac/praca/?id=788

prace uczniów klasy III https://szkolneprzygodyslodziakow.pl/galeria-prac/praca/?id=789

/M. BARAN/

W tym miesiącu: 1974