Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Stanisławy Grelli we Wrocance

Zajęcia z kodowania

Utworzono dnia 05.02.2019

5 lutego 2019r. pani Katarzyna Stec przeprowadziła w klasach 1-3 zajęcia z podstaw kodowania. Przy użyciu gry edukacyjnej Scottie Go! dzieci rozwijały umiejętności z tej dziedziny i dowiedziały się jak kodowanie wygląda w praktyce. Bohaterem gry jest Scottie – uroczy, niebieski ufoludek, którego statek kosmiczny rozbił się na naszej planecie. Celem uczniów było sterowanie nim poprzez układanie komend tak, aby nasz bohater dotarł w odpowiednie miejsce. Uczniowie sprawdzali poprawność tworzonych przez siebie kodów poprzez aplikację na tablecie. Gra uczy zarówno kodowania, logicznego myślenia, współpracy jak i rozwija wyobraźnię przestrzenną.

Jednak głównym i najbardziej wyczekiwanym gościem wtorkowych zajęć był robot Photon.

Za pomocą aplikacji uczniowie programowali go tak, aby poruszał się odpowiedni sposób, zmieniał kolor, a nawet wydawał określone dźwięki. Czasem komendy były tak skomplikowane, że należało w sali zgasić światło, zaśpiewać albo pogłaskać Photona, aby zareagował poprawnie.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach i zobaczyły, że kodowanie może być świetną zabawą.

Zajęcia przeprowadzono w związku z przypadającym 5 lutego Dniem Bezpiecznego Internetu, którego celem jest nie tylko zwrócenie uwagi na zagrożenia czyhające na nas w sieci, ale również promowanie bezpiecznych, edukacyjnych, i ciekawych dla młodego odbiorcy treści, technologii i sprzętów.

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,75B252DE32D3CB55EDADCA53ECE975B9CE7FA2C3#/

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,CA3E986DEF0F6089795E56CB4196AD160F22A631#/

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 34

W poprzednim tygodniu: 150

W tym miesiącu: 605

W poprzednim miesiącu: 1902

Wszystkich: 52239

Zegar

Imieniny

MISJA NASZEJ SZKOŁY

Dziecko jest dla nas największym dobrem, dlatego umożliwiamy mu maksymalną realizację własnych możliwości w klimacie wzajemnego szacunku, w którym każdy doświadcza miłości i wsparcia  z jednoczesnym poszanowaniem godności i własnej wartości.