Zajęcia z kodowania

Utworzono dnia 05.02.2019

5 lutego 2019r. pani Katarzyna Stec przeprowadziła w klasach 1-3 zajęcia z podstaw kodowania. Przy użyciu gry edukacyjnej Scottie Go! dzieci rozwijały umiejętności z tej dziedziny i dowiedziały się jak kodowanie wygląda w praktyce. Bohaterem gry jest Scottie – uroczy, niebieski ufoludek, którego statek kosmiczny rozbił się na naszej planecie. Celem uczniów było sterowanie nim poprzez układanie komend tak, aby nasz bohater dotarł w odpowiednie miejsce. Uczniowie sprawdzali poprawność tworzonych przez siebie kodów poprzez aplikację na tablecie. Gra uczy zarówno kodowania, logicznego myślenia, współpracy jak i rozwija wyobraźnię przestrzenną.

Jednak głównym i najbardziej wyczekiwanym gościem wtorkowych zajęć był robot Photon.

Za pomocą aplikacji uczniowie programowali go tak, aby poruszał się odpowiedni sposób, zmieniał kolor, a nawet wydawał określone dźwięki. Czasem komendy były tak skomplikowane, że należało w sali zgasić światło, zaśpiewać albo pogłaskać Photona, aby zareagował poprawnie.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach i zobaczyły, że kodowanie może być świetną zabawą.

Zajęcia przeprowadzono w związku z przypadającym 5 lutego Dniem Bezpiecznego Internetu, którego celem jest nie tylko zwrócenie uwagi na zagrożenia czyhające na nas w sieci, ale również promowanie bezpiecznych, edukacyjnych, i ciekawych dla młodego odbiorcy treści, technologii i sprzętów.

W tym miesiącu: 1905