Biblioteka szkolna

Biblioteka szkolna to przytulne i przestronne pomieszczenie, na które składają się wypożyczalnia i czytelnia. W czytelni znajduje się Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej. Do dyspozycji uczniów i nauczycieli jest ponad 5000 książek. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Zachęcamy więc do czytania, gdyż zalet książki jest wiele. Obcowanie z nią pomaga rozwijać język i słownictwo, uczy wyrażać myśli i rozumieć innych, pobudza fantazję, dostarcza nam wiedzy o innych krajach i kulturach, o przyrodzie, historii, o tym wszystkim, o czym chcielibyśmy się dowiedzieć czegoś więcej. Książka jest naszym najlepszym przyjacielem.W czytelni, oprócz możliwości korzystania z komputerów, można także poczytać czasopisma młodzieżowe i regionalne. Co roku odbywa się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klasy I, którzy zasilają szeregi solidnych bywalców biblioteki.

Godziny pracy biblioteki w roku szkolnym 2022/23

Godziny pracy biblioteki szkolnej:

Godziny

8.00-8.45