Kolorowe parasole

Tuż przy drzwiach stoi,

deszczu się nie boi.

Kiedy tylko pada,

każdy go nad głową rozkłada.

W pochmurny, listopadowy dzień, dzieci z grupy "Pszczółki" - wbrew popularnemu twierdzeniu, że w czasie deszczu dzieci się nudzą - wyśmienicie się bawiły. Tego dnia były zabawy ruchowe z parasolami, dzieci słuchały opowiadania Agaty Widzowskiej "Sposób na nudę", opowiadały, co lubią robić, gdy pada deszcz. Podsumowaniem zajęć było wykonanie pracy plastycznej "Kolorowe parasole". Radości było co niemiara, bo kiedy w listopadzie deszcz pada - wcale nie musi być smutno.

M. Maczuga