Spotkanie z astronomem

Utworzono dnia 11.04.2019

Od początku świata niebo i wszystko, co na nim dostrzegano, było fascynujące i tajemnicze.
W środę w przedszkolu był pan Piotr Guzik- tata Tomka i Natalki. Pan Piotr jest astronomem, obserwuje i wie jakie tajemnice skrywa w sobie niebo. Dzisiaj razem z dziećmi rozmawiał o gwiazdach, planetach, a potem zbudował teleskop- opowiadał jak jest zbudowany i do czego służy. Obiecał, że kiedyś przy odpowiedniej pogodzie zaprosi nas na oglądanie nieba przez ten teleskop.
Dziękujemy panu Piotrowi za zaciekawienie nas astronomią.