Audiobooki

Utworzono dnia 25.03.2020

Gdzie znaleźć audiobooki dla dzieci i bajki do czytania?

Nasza biblioteka szkolna jest tymczasowo zamknięta, ale zachęcam Was do korzystania z zasobów, które nie wymagają odwiedzania biblioteki. Zapraszam wszystkich uczniów i rodziców do poznania atrakcyjnych platform edukacyjnych, które ułatwiają domową naukę i lekturę.

Przygotowałam  dla Was przewodnik po kulturze online. To zbiór linków do bezpłatnych serwisów, które sprawią, że przerwa w funkcjonowaniu instytucji kultury będzie mniej bolesna. Książki, audiobooki, słuchowiska, wystawy, filmy, nagrania, spotkania autorskie, podcasty... Dzisiaj kultura jest w sieci, na wyciągnięcie ręki, a właściwie myszki i klawiatury.

Bajkowisko - bezpłatne audiobooki dla dzieci na YouTube.

Wolne lektury - szkoła zamknięta, więc biblioteka szkolna również.  Serdecznie namawiam Was do korzystania z tego serwisu. Tu znajdują się wszystkie lektury, które są przerabiane w naszej szkole.

Aktywne czytanie  -podcast Anny Jankowskiej, pedagożki i blogerki, o nowych książkach dla dzieci.

Czyta:#Tata Mariusz -podcast Mariusza Rzepki z wierszykami dla dzieci.

Muzeum Kochanowskiego - wirtualny spacer po muzeum w Czarnolesie.

Muzeum Powstania Warszawskiego - po wejściu na stronę możecie  "przejść się" korytarzami muzeum i odwiedzić sale tematyczne poświęcone różnym etapom powstania np. okupacji, państwu podziemnemu czy godzinie W.

Pomysły na prace plastyczne

Otwarty Zakład Artystyczny –coś dla dzieci lubiących rysować i projektować.

Słuchowiska -  polecam Wam gorąco portal Ninateka.pl, na którym można znaleźć prawdziwe skarby! Na stronie można obejrzeć spektakle teatralne, koncerty, fotografie, rozmowy z ludźmi kultury i ... słuchowiska na podstawie wybranych książek. Naprawdę jest w czym wybierać! Jeśli jeszcze nigdy nie zetknęliście się z taką formą koniecznie spróbujcie, np. "Tappi i wielki pożar" czyta Anna Dymna.

Ciufcia – edukacja przez zabawę dla najmłodszych.

DomowyPrzedszkolak - ciekawe, darmowe zabawy do pobrania i druku dla dzieci.

Bajki dla najmłodszych:

Bajki na dobranoc

Bajki dla dzieci online do słuchania  – np. posłuchajcie wierszowanej bajki o sympatycznym ślimaku w interpretacji Tomasza Knapika.

Baśnie dla dziecibaśnie do słuchania i oglądania.

Bajki do słuchania – Drogi Rodzicu! Nie musisz czytać swojemu dziecku, wystarczy, że włączysz mu bajkę, a przyjemny głos lektora poprowadzi je przez całą historię.

Bajki dla maluszków - w sam raz na tulenie do snu albo na popołudniowy czas spędzony z rodzicami.

Bajki dla 6 latków:

Bajki na dobranoc – Rodzice! Tutaj możecie przeczytać swojemu dziecku bajkę z pomocą każdego urządzenia - komputera, smartfona czy tabletu.

Darmowy ebook z bajkami

KLASYKA BAJEK - Rodzice! Tu odnajdziecie pozycje takie jak:  Czerwony kapturek, Kopciuszek i Kaczka dziwaczka, a także bardziej oryginalne tytuły. Na stronie przeczytacie też o tym, jaka jest różnica między oglądaniem bajek a czytaniem ich dzieciom. Uwierzcie, że ogromna.

Książki dla dzieci 10-12 lat:

Miasto dziecifantastyczne bajki do czytania i oglądania. Historie banalne (np. Muminki) i nietypowe (np. o podróżach) oraz najpiękniejsze legendy.

Yummy - ogromna ilość bajek i w dodatku też lektury szkolne, które pozwolą lepiej przygotować się Wam do lekcji. Książki można czytać online, jak i słuchać wersji audio.

Audiobooki dla dzieci:

Yummy - tutaj znajdziecie audiobooki  takie jak np. Księżniczka na ziarnku grochu, Jaś i Małgosia, Brzydkie kaczątko czy Opowieść wigilijna.

Wolnelektury lektury szkolne  online, a także ogromny zbiór bajek, pieśni, trenów, legend i wierszy. To miejsce to must have każdego z Was. Lepsze to niż nic. :)

Audio-bajki - bajeczki czyta między innymi Marian Opania. Na tej stronie utwory podzielone są na kategorie np. nowoczesne, klasyczne, z całego świata czy edukacyjne.

Bajki terapeutyczne:

bajki-zasypianki - Rodzice! Na tej stronie znajdziecie książki dla najmłodszych, którzy borykają się z problemami takimi jak nieśmiałość, moczenie nocne czy wysoki poziom stresu oraz tych, których rodzice się rozwodzą. Bajki terapeutyczne mają za zadanie wspomóc Twoje dziecko w zrozumieniu trudnych dla niego kwestii i wytłumaczyć mu zagadnienia, których nie do końca rozumie./M.Pachana/