3 listopada obchodziliśmy Dzień Kanapki

Utworzono dnia 05.11.2023

Kanapka to jedno z najprostszych i najsmaczniejszych przekąsek, po które chętnie sięgamy, gdy nie mamy zbyt wiele czasu. W zależności od strony świata, przygotowywane są na różne sposoby. W Polsce najczęściej jemy je w postaci kromki chleba i dodatków. Uczniowie, uczęszczający do świetlicy szkolnej, z wielkim zaangażowaniem przygotowywali samodzielnie kolorowe przekąski. Każdy wybierał składniki, które najbardziej lubi i komponował z nich swoją kanapkę. Znalazły się na nich: masło, serek biały, wędlina, ser żółty, ogórek, pomidor, sałata, rzodkiewka, a nawet szczypiorek. Podczas pracy dzieci dowiedziały się o prozdrowotnych właściwościach wynikających z jedzenia świeżych warzyw.

Kanapki były nie tylko smaczne i zdrowe, ale też pięknie ozdobione. Świetliczaki pracowały z ogromnym zaangażowaniem i wielką pasją. Byli dumni ze swoich przekąsek.

Opiekun Świetliczaków

J. Janusz