Bo pomagać jest fajnie…

Utworzono dnia 07.04.2019

W dniu 8 marca 2019 roku, w naszej szkole rozpoczęło swoją działalność Szkolne Koło Wolontariatu. Tworzą je uczniowie z klas VII i VIII pod opieką pani Moniki Michalczyk. Wspólnie postanowiliśmy dokonać adopcji na odległość za pośrednictwem Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera. W ten sposób chcemy pomagać tym, którzy tej pomocy bardzo potrzebują. 5 marca przyszła oczekiwana przez nas wszystkich decyzja o adopcji. I tak oto, przedstawiamy wam naszego szkolnego braciszka Clucharda Armond’a. Chłopiec ma 13 lat i chodzi do szóstej klasy szkoły podstawowej. Mieszka z rodzicami w wiosce Djouth, w Kamerunie. Ma siedmioro rodzeństwa. Jego rodzina utrzymuje się z uprawy kawałka pola. Część zbiorów sprzedają, aby utrzymać rodzinę, niestety to wszystko nie wystarcza na codzienne potrzeby oraz na opłatę szkoły dla dzieci. Wysyłając co miesiąc 60 złotych na konto chłopca umożliwiamy mu nie tylko naukę ale także lepsze życie. Ponieważ pieniądze na utrzymanie Clucharda Armond’a musimy zarobić sami, dlatego co miesiąc w naszej szkole będzie organizowany słodki dzień. Pieniądze zarobione w ten sposób wyślemy za pośrednictwem Sióstr do Afryki. Zachęcamy wszystkich do współpracy i wsparcia naszej inicjatywy. Pokażmy wszystkim, że mamy ogromne serca. Do dzieła!!!

Wolontariusze

W tym miesiącu: 2014