DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

Utworzono dnia 28.03.2024

22 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Patryka. Z tej okazji został ogłoszony konkurs na  kapelusz Leprechauna oraz wiosenny strój. Zadaniem uczestników było wykonanie zielonego kapelusza Leprechauna, czyli irlandzkiego skrzata oraz stworzenie własnego oryginalnego, najbardziej pomysłowego stroju wiosennego, którego kolorem  przewodnim miał być zielony. Aby uczniowie mogli zaprezentować swoje prace konkursowe zorganizowano dla nich wyjątkowy pokaz mody, na którym mieli możliwość przedstawienia swoich niezwykłych kreacji. Wydarzenie to nie tylko umożliwiło uczniom wyrażenie swojej kreatywności, nabranie pewności siebie, ale na pewno zainspirowało do poeksperymentowania z modą. Prace uczestników zostały ocenione przez komisję składającą się z kilku nauczycieli naszej szkoły, a autorzy najlepszych prac otrzymali dyplomy oraz nagrody. W tym dniu uczniowie klas I-VIII wzięli udział w quizie dotyczącym Świętego Patryka i Irlandii, a także rywalizowali w różnych konkurencjach sportowych. Było to doskonałą okazją nie tylko do zdobywania wiedzy na temat tradycji związanych ze Świętym Patrykiem i kulturą Irlandii, ale także do aktywnego spędzenia czasu i integracji szkolnej. Możliwość połączenia nauki z zabawą z pewnością sprawiła, że ten dzień był pełen emocji i radości dla wszystkich zaangażowanych.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z dnia Świętego Patryka w naszej szkole.

B. Moskal