GMINNY PRZEGLĄD GRUP TANECZNYCH

Utworzono dnia 06.12.2023

4 grudnia w Szkole Podstawowej im. Stanisławy Grelli we Wrocance odbył się Gminny Przegląd Grup Tanecznych. Organizatorem tego przedsięwzięcia był LUKS "Strażak" Niżna Łąka oraz Wójt Gminy Miejsce Piastowe. Na początku wszystkich powitała prowadząca imprezę, nauczycielka wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej we Wrocance Pani Barbara Lenik. Otwarcia przeglądu dokonali: pani Wiesława Guzik, prezes LUKS „Strażak” Niżna Łąka oraz Pani Dorota Chilik, Wójt Gminy Miejsce Piastowe.

W zmaganiach konkursowych wzięło udział 87 tancerzy, reprezentujących wszystkie szkoły w naszej gminie. Podzieleni oni byli na trzy kategorie: SOLIŚCI, DUETY, FORMACJE.

Na scenie tancerze ubrani w przepiękne i  kolorowe stroje prezentowali różne gatunki tańca oraz gimnastyki akrobatycznej.

Prezentacje zespołów tanecznych oceniało JURY w składzie:

• Dorota Chilik- Wójt Gminy Miejsce Piastowe
  • Małgorzata Machnik- choreograf ZTL Pogórzanie w Głowience
  • Izabela Drobek- animator Kultury przy GCKiB w Miejscu Piastowym
  • Wiesława Guzik- prezes LUKS „Strażak” Niżna Łąka

Po obejrzeniu prezentacji jury udało się na obrady, a wszystkie dzieci mogły delektować się poczęstunkiem przygotowanym przez Panie z KGW Niżna Łąka. Dzięki temu czas oczekiwania szybko minął w słodkiej atmosferze i w końcu nadeszła najbardziej oczekiwana przez wszystkich uczestników chwila-ogłoszenia wyników i wręczenia nagród

KATEGORIA SOLIŚCI

I miejsce – Lena Paszek (SP Rogi)

II miejsce – Wiktoria Omachel (SP Zalesie)

III miejsce – Milena Kuśnierczyk (SP Łężany)

Nagroda specjalna: Zofia Halerz (SP Głowienka)

KATEGORIA DUETY

I miejsce: Milena Kuśnierczyk (SP Łężany) i Emilia Wernej (SP Wrocanka)

II miejsce: Michalina Niezgoda i Emilia Pełdjak (SP Głowienka)

III miejsce: Weronika i Martyna Kucia (SP Wrocanka)

Nagroda specjalna: Maria Pacławska  i Miłosz Szmyd (SP Targowiska)

KATEGORIA FORMACJE

I miejsce ex aequo: “Laleczka z saskiej porcelany” (SP Głowienka) oraz Formacja „Dance For Fun” (LUKS "Strażak" Niżna Łąka)

II miejsce: „Miejsteckie Anioły” (SP Miejsce Piastowe )

Nagroda specjalna: „Iskierki” (SP Łężany)

Dyplomy i nagrody zwycięzcom wręczało JURY.

Na zakończenie imprezy dyrektor Szkoły Podstawowej we Wrocance Pani Nina Hanus podziękowała wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie do udziału w niej i sprawili, że było to wyjątkowe wydarzenie. Szczególne podziękowania należą się nauczycielom, którzy włożyli bardzo dużo pracy i serca w przygotowanie dzieci do wspaniałych występów na scenie: Pani Annie Patli i Monice Pietruś (SP Miejsce Piastowe), Pani Marioli Tys (SP Głowienka), Pani Barbarze Szmyd (SP Targowiska), Pani Marzenie Musiał (SP Rogi), Pani Agnieszce Bednarz i Pani Renacie Strączek (SP Łężany), Pani Katarzynie Omachel (SP Zalesie) oraz Pani Barbarze Lenik (SP Wrocanka).

Barbara Lenik