Jak w przyszłości będziemy pozyskiwać energię? XII etap-Być jak Ignacy

Utworzono dnia 28.03.2024

Taki temat przewodni towarzyszył uczniom podczas XII etapu programu Być jak Ignacy „Nauka pełna energii”. Uczestnicy programu zdobywali wiedzę na temat paliw przyszłości, wyszukiwali alternatywnych źródeł energii, a także skonstruowali pojazd napędzany powietrzem. Co prawda każdy eksperyment wymaga dobrze zaplanowanych czynności, a mimo wszystko nie zawsze uzyskuje się oczekiwany efekt. Metoda „prób i błędów” okazała się trafna i małym naukowcom udało się uruchomić pojazdy!

E. Głód