Konkurs ogólnopolski "Moja świetlica"

Utworzono dnia 04.03.2024

Regulamin Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla Dzieci

„Moja świetlica – miejsce, w którym czuję się…”

Świetlica Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Pruszkowie zaprasza do udziału w konkursie literackim pt. „Moja świetlica - miejsce, w którym czuję się…”.

1.Cele konkursu:

• rozwijanie umiejętności dostrzegania tego, co ważne dla dziecka,
  • rozbudzanie kreatywności dzieci,
  • rozwijanie umiejętności literackich,
  • nabywanie umiejętności nazywania własnych emocji i wiązania ich z wydarzeniami,
  • wzmacnianie wiary we własne możliwości,

2.Uczestnicy konkursu:

Konkurs skierowany do dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej uczęszczających do szkolnej świetlicy.

3.Praca konkursowa:

Zadaniem dziecka jest samodzielne napisanie wiersza lub opowiadania, którego głównym tematem będzie świetlica, do której uczęszcza. W utworze powinny być opisane również emocje, których doświadcza dziecko w tym miejscu.

Objętość pracy konkursowej – to maksymalnie 2000 znaków. Tekst może być drukowany lub napisany własnoręcznie. Jeden uczestnik może dostarczyć na konkurs tylko jedną pracę.

Praca powinna być podpisana imieniem i nazwiskiem dziecka oraz opiekuna szkolnego, a także nazwą szkoły. Musi być też dołączona do niej „Karta zgłoszenia do konkursu”.

Prace zgłoszone na konkurs stają się własnością organizatora konkursu. Prace nie będą zwracane autorom. Organizator zastrzega sobie prawo do ekspozycji prac w celach propagowania konkursu.

4.Zgłoszenia do konkursu:

Każdy uczestnik składa pracę konkursową wraz z „Kartą zgłoszenia do konkursu” (załącznik nr 1). Brak karty zgłoszeniowej jest jednoznaczny z odrzuceniem pracy konkursowej z powodu niespełnienia kryteriów konkursu.

Uczestnik konkursu wraz z rodzicem/opiekunem prawnym ma obowiązek zapoznać się z treścią regulaminu.

Prace konkursowe można przesyłać do dnia 25 marca 2024r. w formie elektronicznej na adres konkurs.swietlicasp4@gmail.com lub w formie tradycyjnej na adres:

Świetlica Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Pruszkowie Małgorzata Rębisz i Karolina Kośmińska

Ul. Hubala 4

05-800 Pruszków

Decyduje data stempla pocztowego.

5.Ocena i wyniki konkursu:

Jury powołane przez organizatora oceniać będzie prace według następujących kryteriów:

• zgodności z tematyką konkursu,
  • samodzielności,
  • kreatywności,
  • poprawności językowej.

Od decyzji jury konkursu nie przysługuje odwołanie.

Wyniki konkursu zostaną opublikowane do 12.04.2024 r. na stronie Szkoły Podstawowej nr 4 w Pruszkowie w aktualnościach (https://sp4pruszkow.edupage.org/) .

6.Nagrody w konkursie:

W konkursie przewidziane zostały nagrody główne przyznane równolegle w kategorii klas 1, 2 oraz 3. A także wyróżnienia.

Osoby nagrodzone oraz wyróżnione w konkursie zostaną poinformowane o tym drogą elektroniczną na wskazany adres opiekuna-nauczyciela dziecka.

Zarówno dla dzieci nagrodzonych jak i tych, które zdobędą wyróżnienia przewidziane zostały dyplomy oraz nagrody książkowe. Dla nauczycieli- opiekunów podziękowania.

Nagrody zostaną wysłane drogą tradycyjną do 30 kwietnia 2024.

7.Pozostałe:

Sytuacje nieobjęte niniejszym regulaminem rozstrzyga organizator konkursu.

Szkoły nadsyłające prace konkursowe wyrażają zgodę na przetwarzanie przez Organizatora Konkursu swoich danych osobowych (zgodnie z ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29 .08. 1997 roku, Dz. U. z 2016 r. poz. 922.).

Koordynatorzy konkursu: Małgorzata Rębisz, Karolina Kośmińska Kontakt za pośrednictwem e-mail: konkurs.swietlicasp4@gmail.com

Chęć odbioru karty zgłoszenia do konkursu dla chętnych uczniów prosimy zgłaszać nauczycielowi.

Opiekun świetlicy

J. Janusz