"Las w słoiku" - koło naukowe 1 kl.

Utworzono dnia 03.03.2024

O tym jak działają energie wodne, o procesie przekształcenia w energię elektryczną oraz o sposobach jej wykorzystywania dowiadywali się uczniowie z koła naukowego podczas kolejnych zajęć. Podczas zajęć pierwszaki stworzyli „las w słoiku”, a tym samym poznali, czym jest obieg wody w przyrodzie. Zabawa przez doświadczania zaowocowała w pozytywne wzmocnienia. Zajęcia były okazją do pracy zespołowej oraz do nauki przez doświadczanie. Zadowoleni pierwszoklasiści z przyjemnością zaprezentowali swoje "wytwory pracy", a współpraca i pomoc koleżeńska były efektem jak mówili "super lekcji". Po zakończonej lekcji nie zabrakło rąk do wspólnego porządkowania klasy, nawet przy użyciu szkolnego odkurzacza.

E. Głód