Matematyka w praktyce

Utworzono dnia 17.03.2024

Podczas edukacji matematycznej pierwszaki doskonaliły pojęcie litr przy użyciu wody i plastikowych butelek. Każdy zespół miał za zadanie przeprowadzić doświadczenie wg przydzielonego opisu, który ukryty był w kopercie. Uczniowie sprawdzali ile litrów  płynu zmieści się w butelkach półlitrowych. Nauka przez zabawę jest niezwykle istotna w edukacji. Dzięki współpracy  wszystkim udało się wykonać zadanie poprawnie! Nie zabrakło uśmiechów dzieci oraz kolorowych plam, które pojawiły się podczas doświadczenia.

E. Głód