Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania

Utworzono dnia 16.11.2023

Obchody Dnia Zdrowego Śniadania są propagowaniem wśród najmłodszych dobrych nawyków żywieniowych i zachęcaniem do regularnego spożywania śniadania. Nie od dziś wiadomo, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Taki posiłek to udany start w nowy dzień. Zapewnienie młodemu organizmowi po nocy odpowiedniej porcji witamin, składników mineralnych i błonnika ma wpływ na kondycje psychiczną oraz fizyczną.

W naszej szkole uczniowie z klas I-III uczestniczyli w zajęciach dotyczących zdrowego stylu życia i odżywania. Dzieci przypomniały sobie piramidę żywieniową, a później szykowały pyszne i kolorowe śniadanie. Wspólne przygotowywanie posiłku przebiegało w bardzo wesołej atmosferze, pojawiły się również pytania „Czy tak możemy codziennie?” i opinie „To był najfajniejszy dzień”! Uczniowie zadbali również o naszą Panią dyrektor i w ramach degustacji przekazali do skosztowania "pyszną dawkę witamin".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Nauczyciele klas 1-3

Wszystkich: 182000